Strefa IT - zarobki, miejsca pracy, oczekiwania

  • Sprawdź, czy masz predyspozycje do pracy w IT

    22-08-2016 00:00

    Większość z nas wyobraża sobie, że zawód programisty mogą wykonywać nieliczni, którzy posiadają wyjątkowe umiejętności. Tymczasem lista predyspozycji niezbędnych na tym stanowisku wygląda całkiem zwyczajnie.

    skomentuj (0)
  • Grupy technologiczne, czyli jak IT dzieli się wiedzą

    13-06-2016 00:00

    W nowych technologiach, zanim nowe stanowisko doczeka się oficjalnej nazwy, już wiadomo, że za chwilę zabraknie specjalistów gotowych je objąć. Jednym ze sposobów zdobywania nowych umiejętności są grupy technologiczne. To oddolne inicjatywy oparte na dzieleniu się wiedzą.

    skomentuj (0)
  • Tajemnice R&D. Po co mówić do komputera?

    11-12-2015 17:06

    Firmy, które chcą utrzymać pozycję lidera w branży, muszą inwestować w badania i rozwój. Projekty, nad którymi trwają prace w działach R&D, są jednymi z najpilniej strzeżonych tajemnic.

    skomentuj (0)
  • Polski informatyk nigdzie się nie wybiera?

    23-11-2015 00:00

    Mamy jednych z najlepszych programistów na świecie i branża IT wyraźnie to docenia. Warunki zatrudnienia coraz częściej nie odbiegają od europejskich standardów.

    skomentuj (0)
  • Branża technologiczna upomina się o kobiety

    13-04-2015 00:00

    Na przestrzeni lat daliśmy sobie wmówić, że programowanie nie jest dla dziewczyn. Teraz na walkę z tym stereotypem największe firmy przeznaczają miliony.

    skomentuj (0)
  • Jak przyciągnąć najlepszych?

    13-04-2015 00:00

    Nawet 10 tys. zł można dostać za... przyjęcie pracy. A do tego służbowe mieszkanie. W większości polskich miast brakuje informatyków, więc firmy kuszą ich, jak mogą

    skomentuj (0)
  • Ile zarobi informatyk?

    10-04-2015 17:09

    W żadnym sektorze pensje nie są tak wysokie jak w IT. Oprócz sprzedaży w żadnym nie ma też tak dużego zapotrzebowania na pracowników. Jakich specjalistów najchętniej zatrudniają firmy i ile im płacą?

    skomentuj (0)
  • "Twitterem po oczach" - jak rekrutują w IT?

    03-10-2014 12:55

    Viral recruiting, grywalizacja, scouting a nawet pączki - tak wygląda nowoczesna rekrutacja w IT

    skomentuj (0)
  • Firma polska czy zagraniczna - gdzie informatyk zarobi więcej?

    10-07-2014 17:47

    Jak wynika z raportu "Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku" firmy Sedlak & Sedlak, połowa informatyków zatrudnionych w firmach z przewagą kapitału zagranicznego zarabiała powyżej 7 700 PLN brutto miesięcznie. W firmach z przewagą kapitału polskiego mediana wynagrodzeń informatyków była niemal o 3 000 PLN niższa.