Praca za granicą - aktualności, porady, ciekawostki

Wiadomości o pracy za granicą

  • Praca za granicą bez znajomości języka. Jak ją dostać? Ile można zarobić?

    30-10-2015 15:31

    Za granicą pracuje grubo ponad 2 mln rodaków. Część z nich włada biegle językami obcymi, a część - mimo tego, że mówi wyłącznie po Polsku - i tak decyduje się na wyjazd. Jak sobie radzą? Jakich prac się imają? Ile zarabiają?

    skomentuj (11)
  • Polki - "brakujące córki" Niemców

    16-02-2015 00:06

    Sytuacja demograficzna za zachodnią granicą sprawia, że nasi sąsiedzi coraz bardziej potrzebują pomocy z zewnątrz. Starzejące się niemieckie społeczeństwo zaczyna wręcz wołać o pomoc.

    skomentuj (0)
  • Trudniej wrócić niż wyjechać?

    09-02-2015 00:00

    Kiedy przeszło trzy lata temu Agnieszka pakowała walizki, w głowie miała jedną myśl - ?to potrwa rok, nie dłużej?. Dziś już wie, że decyzja o powrocie będzie trudniejsza, niż zakładała. Z niezależnie przeprowadzanych sond i badań wynika, że nawet...

    skomentuj (0)
  • Czy warto wyjechać do Norwegii?

    26-01-2015 00:00

    Praca w Norwegii jest bardzo dobrze płatna, ale wcale nie jest łatwa. Polacy, którzy tam wyjeżdżają, muszą przyzwyczaić się do surowego klimatu i przełamać barierę językową

    skomentuj (17)
  • W świat za lepszym jutrem

    14-07-2014 12:02

    Od momentu wstąpienia Polski do UE do pracy za granicę wyjechało nawet 2,4 mln rodaków. Co zmieniło się przez dekadę w polskiej emigracji zarobkowej i gdzie dziś można zarobić najwięcej?

    skomentuj (1)
  • Czy Polacy rzeczywiście zabierają Brytyjczykom pracę?

    10-03-2014 12:32

    Na tle krajów Europy Wielka Brytania nadal cieszy się największą popularnością wśród osób poszukujących pracy za granicą. Jednak Brytyjczycy nie do końca się z tego cieszą

    skomentuj (0)
  • Zemsta zwolnionego restauratora: przejął konto na Twitterze i...

    16-12-2013 17:09

    Szef jednego z pubów w Wielkiej Brytanii stracił pracę, bo - jak przekonuje - chciał wziąć wolne na święta. Ponieważ poczuł się niesprawiedliwie potraktowany, postanowił odpłacić przełożonemu.

    skomentuj (0)
  • Prezesi dalej mogą być bogaczami

    25-11-2013 17:31

    Szwajcarski ruch Młodzi Socjaliści chciał ograniczyć zarobki prezesów firm. Działacze zorganizowali referendum dotyczące ograniczenia zarobków szefów do 12 krotności pensji najgorzej opłacanych pracowników. Pomysł został jednak odrzucony

    skomentuj (0)
  • Europa pod opieką

    25-11-2013 12:16

    W starzejącym się społeczeństwie opiekun osób starszych zawsze znajdzie zatrudnienie. Pracowników z Polski poszukują firmy z całej Europy, ale najwięcej osób zgłasza się do pracy w Niemczech.