Praca za granicą - aktualności, porady, ciekawostki

Wiadomości o pracy za granicą

  • Praca za granicą: pracowity jak Grek?

    13-12-2011 12:04

    Spośród wszystkich Europejczyków, najwięcej czasu w pracy spędzają... Grecy. Do tego, jak wynika z raportu "Przepracowane godziny na rynku pracy" i danych Eurostatu, pracują dosyć wydajnie.

    skomentuj (0)
  • Staże i praktyki w instytucjach unijnych - zasady rekrutacji

    07-12-2011 11:21

    Czy wiesz, że instytucje wspólnotowe oferują płatne praktyki dla absolwentów szkół wyższych? Poniżej zestawienie najważniejszych płatnych staży w Brukseli, Luxemburgu i Strasburgu.

    skomentuj (0)
  • Świąteczne kiermasze: atrakcja, ale nie dla pracowników sezonowych

    07-12-2011 09:44

    W całych Niemczech miliony ludzi odwiedzają świąteczne kiermasze z kolorowymi straganami i unoszącym się zapachem grzanego wina. Taki jarmark to bombowy interes, ale nie dla pracowników sezonowych.

    skomentuj (0)
  • Polacy nie szturmują niemieckiego rynku pracy

    15-11-2011 16:21

    W ciągu pierwszych czterech miesięcy do pracy w Niemczech wyjechało jedynie 22 tysiące Polaków - wynika z danych niemieckiego Centralnego Rejestru Obcokrajowców (AZR). Oznacza to, że do tej pory prognozy dotyczące emigracji zarobkowej Polaków...

    skomentuj (0)
  • Europejski rynek pracy w kryzysie. Jak sobie radzić?

    09-11-2011 11:24

    Kryzys na rynku pracy w strefie euro staje się niepokojącym faktem. Bezrobocie we wrześniu wzrosło do poziomu 10,2% i jest najwyższe od momentu powstania Unii Europejskiej. Jakie są trendy na kryzysowym rynku pracy w Europie? Jakich zjawisk można...

    skomentuj (0)
  • Emigracja nam spowszedniała

    07-11-2011 11:02

    Młodzi ratunek przed bezrobociem i brakiem perspektyw widzą w zagranicznym wyjeździe. Wracają, kiedy zaczynają tęsknić za rodziną.

    skomentuj (0)
  • Tylko dla orłów

    02-11-2011 14:46

    Na zagranicznych budowach są wolne miejsca pracy, ale głównie dla ?najlepszych z najlepszych?. Sprawdź, co musisz umieć, by znaleźć zatrudnienie na placu budowy.

    skomentuj (0)
  • Rumuni nas wyprzedzają

    19-10-2011 16:30

    Pozycja polskich emigrantów na europejskim rynku pracy może zostać osłabiona przez rosnącą liczbę pracowników z Rumunii.

    skomentuj (0)
  • Wszystko o pracy Eurokraty

    19-10-2011 16:27

    Są zatrudnieni w Brukseli lub Luksemburgu. Budzą podziw, szacunek, zazdrość, a ich pensje - skrajne emocje. Uprzywilejowani, żyją i pracują w centrum nowoczesnej Europy. Mówi się o nich - Eurokraci, a ściślej - urzędnicy Wspólnot Europejskich.