Dla pracodawców

Praca w Wielkiej Brytanii - warunki, zarobki, kultura

Podstawowe informacje o pracy w Niemczech

Legalna praca: Rynek pracy otwarty od 1 maja 2004 r.

Formalności:
Pozwolenie na pracę - nie wymagane.Pracownik ma obowiązek w ciągu 30 dni od podjęcia zatrudnienia, zarejestrować się w systemie rejestracji pracowników WRS. Niedopilnowanie tej formalności oznacza nielegalną pracę.

Pozwolenie na pobyt - nie wymagane

Praca dla: kierowców, pielęgniarek, opiekunów osób starszych, dentystów, rzeźników, informatyków. O pracę łatwo także w gastronomii, hotelarstwie i na farmach. Wielu pracowników znajduje zatrudnienie w sektorze administracji, biznesu i zarządzania.

Przydatne linki:

Wiadomości o pracy w Wielkiej Brytanii

 • Czy warto brać kredyt na studia w Wielkiej Brytanii?

  Studia na Wyspach cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Nie są tanie, ale dzięki popularnym kredytom studenckim niemal każdy może skończyć angielską uczelnię. Przed absolwentami jest świetlana przyszłość zawodowa, ale też do spłacenia zadłużenie, które może stanowić ciężką kulę u nogi.

  skomentuj (26)
 • Spór o imigrantów na Wyspach

  Według najnowszych danych z brytyjskiego spisu powszechnego 81,2 proc. wszystkich Polaków mieszkających w Anglii i Walii jest aktywnych zawodowo. Wśród rodowitych Brytyjczyków odsetek ten wynosi 69 proc., a wśród imigrantów spoza Unii Europejskiej - nieco ponad 63 proc.

  skomentuj (20)
 • Imigranci wypierają młodych Brytyjczyków z rynku pracy

  Brytyjskie firmy chętniej zatrudniają imigrantów z doświadczeniem zawodowym niż młodych Brytyjczyków i to wcale nie ze względów płacowych. Takie wnioski płyną z raportu Chartered Institute of Personnel & Development (CIPD)

  skomentuj (6)
 • Zarobki samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii

  Mediana wynagrodzeń osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2012 do marca 2013 roku wynosiła 207 tys. GBP brutto rocznie. Uwzględniając inflację była aż o 22% niższa niż w tych samych miesiącach w latach 2008/09. Najwięcej samozatrudnieni zarabiali w latach 2006/07. Mediana po uwzględnieniu inflacji wynosiła wówczas 301 tys. GBP rocznie.

  skomentuj (0)
 • Wielka Brytania podnosi płacę minimalną

  Zapowiadana na początku 2014 roku podwyżka płacy minimalnej w Wielkiej Brytanii wchodzi w życie od 1 października. Minimalna stawka godzinowa wzrośnie o 19 pensów i będzie wynosiła 6,50 GBP

  skomentuj (0)