Praca w Wielkiej Brytanii - warunki, zarobki, kultura

Podstawowe informacje o pracy w Niemczech

Legalna praca: Rynek pracy otwarty od 1 maja 2004 r.

Formalności:
Pozwolenie na pracę - nie wymagane.Pracownik ma obowiązek w ciągu 30 dni od podjęcia zatrudnienia, zarejestrować się w systemie rejestracji pracowników WRS. Niedopilnowanie tej formalności oznacza nielegalną pracę.

Pozwolenie na pobyt - nie wymagane

Praca dla: kierowców, pielęgniarek, opiekunów osób starszych, dentystów, rzeźników, informatyków. O pracę łatwo także w gastronomii, hotelarstwie i na farmach. Wielu pracowników znajduje zatrudnienie w sektorze administracji, biznesu i zarządzania.

Przydatne linki:

Wiadomości o pracy w Wielkiej Brytanii

 • Spór o imigrantów na Wyspach

  Według najnowszych danych z brytyjskiego spisu powszechnego 81,2 proc. wszystkich Polaków mieszkających w Anglii i Walii jest aktywnych zawodowo. Wśród rodowitych Brytyjczyków odsetek ten wynosi 69 proc., a wśród imigrantów spoza Unii Europejskiej - nieco ponad 63 proc.

  skomentuj (20)
 • Imigranci wypierają młodych Brytyjczyków z rynku pracy

  Brytyjskie firmy chętniej zatrudniają imigrantów z doświadczeniem zawodowym niż młodych Brytyjczyków i to wcale nie ze względów płacowych. Takie wnioski płyną z raportu Chartered Institute of Personnel & Development (CIPD)

  skomentuj (6)
 • Zarobki samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii

  Mediana wynagrodzeń osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2012 do marca 2013 roku wynosiła 207 tys. GBP brutto rocznie. Uwzględniając inflację była aż o 22% niższa niż w tych samych miesiącach w latach 2008/09. Najwięcej samozatrudnieni zarabiali w latach 2006/07. Mediana po uwzględnieniu inflacji wynosiła wówczas 301 tys. GBP rocznie.

  skomentuj (0)
 • Wielka Brytania podnosi płacę minimalną

  Zapowiadana na początku 2014 roku podwyżka płacy minimalnej w Wielkiej Brytanii wchodzi w życie od 1 października. Minimalna stawka godzinowa wzrośnie o 19 pensów i będzie wynosiła 6,50 GBP

  skomentuj (0)
 • Wielka Brytania: bezrobocie w dół, średnia płaca też

  Średnia płaca w Wielkiej Brytanii spadła po raz pierwszy od pięciu lat i to mimo obniżki stopy bezrobocia, do najniższego od 2008 r. poziomu. Tak wynika z opublikowanych w środę danych krajowego urzędu statystycznego (ONS)

  skomentuj (14)