Dla pracodawców

Praca w Wielkiej Brytanii - warunki, zarobki, kultura

Podstawowe informacje o pracy w Niemczech

Legalna praca: Rynek pracy otwarty od 1 maja 2004 r.

Formalności:
Pozwolenie na pracę - nie wymagane.Pracownik ma obowiązek w ciągu 30 dni od podjęcia zatrudnienia, zarejestrować się w systemie rejestracji pracowników WRS. Niedopilnowanie tej formalności oznacza nielegalną pracę.

Pozwolenie na pobyt - nie wymagane

Praca dla: kierowców, pielęgniarek, opiekunów osób starszych, dentystów, rzeźników, informatyków. O pracę łatwo także w gastronomii, hotelarstwie i na farmach. Wielu pracowników znajduje zatrudnienie w sektorze administracji, biznesu i zarządzania.

Przydatne linki:

Wiadomości o pracy w Wielkiej Brytanii

 • Polacy stają się Brytyjczykami

  Liczba Polaków, którzy otrzymali brytyjskie obywatelstwo, w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła kilkunastokrotnie.

  skomentuj (10)
 • Cameron: Brytyjczycy potrzebują podwyżki!

  Dziś brytyjscy pracownicy przecierają oczy ze zdumienia. Konserwatywny premier David Cameron, po miesiącach szukania oszczędności, zaapelował do pracodawców, by lepiej płacili swoim pracownikom

  skomentuj (5)
 • Czy warto brać kredyt na studia w Wielkiej Brytanii?

  Studia na Wyspach cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Nie są tanie, ale dzięki popularnym kredytom studenckim niemal każdy może skończyć angielską uczelnię. Przed absolwentami jest świetlana przyszłość zawodowa, ale też do spłacenia zadłużenie, które może stanowić ciężką kulę u nogi.

  skomentuj (26)
 • Spór o imigrantów na Wyspach

  Według najnowszych danych z brytyjskiego spisu powszechnego 81,2 proc. wszystkich Polaków mieszkających w Anglii i Walii jest aktywnych zawodowo. Wśród rodowitych Brytyjczyków odsetek ten wynosi 69 proc., a wśród imigrantów spoza Unii Europejskiej - nieco ponad 63 proc.

  skomentuj (20)
 • Imigranci wypierają młodych Brytyjczyków z rynku pracy

  Brytyjskie firmy chętniej zatrudniają imigrantów z doświadczeniem zawodowym niż młodych Brytyjczyków i to wcale nie ze względów płacowych. Takie wnioski płyną z raportu Chartered Institute of Personnel & Development (CIPD)

  skomentuj (6)