Praca w Wielkiej Brytanii - warunki, zarobki, kultura

Podstawowe informacje o pracy w Niemczech

Legalna praca: Rynek pracy otwarty od 1 maja 2004 r.

Formalności:
Pozwolenie na pracę - nie wymagane.Pracownik ma obowiązek w ciągu 30 dni od podjęcia zatrudnienia, zarejestrować się w systemie rejestracji pracowników WRS. Niedopilnowanie tej formalności oznacza nielegalną pracę.

Pozwolenie na pobyt - nie wymagane

Praca dla: kierowców, pielęgniarek, opiekunów osób starszych, dentystów, rzeźników, informatyków. O pracę łatwo także w gastronomii, hotelarstwie i na farmach. Wielu pracowników znajduje zatrudnienie w sektorze administracji, biznesu i zarządzania.

Przydatne linki:

Wiadomości o pracy w Wielkiej Brytanii

 • Brytyjczycy dyskryminowani przez Polaków

  Oferty pracy z wymogiem znajomości języka polskiego lub języków innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej stały się pożywką dla zwolenników Brexitu, czyli odłączenia Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej.

  skomentuj (0)
 • Fałszywe dane na identyfikatorach pracowników metra. "Chcemy uniknąć stalkerów"

  Londyńscy pracownicy metra mogą na identyfikatorach wpisać sobie fikcyjne imię i nazwisko. - Większość naszych pasażerów jest oczywiście urocza, ale zdarzają się i tacy, którzy bez powodu chcą dokonywać wendetty - tak tłumaczyła Guardianowi swoją decyzję jedna z pracownic metra. Sama zdecydowała się podać na plakietce zmyślone dane.

  skomentuj (0)
 • Wielka Brytania podnosi płacę minimalną

  Zapowiadana na początku 2014 roku podwyżka płacy minimalnej w Wielkiej Brytanii wchodzi w życie od 1 października. Minimalna stawka godzinowa wzrośnie o 19 pensów i będzie wynosiła 6,50 GBP

  skomentuj (0)
 • Polak na Wyspach odnosi sukces

  Stereotyp imigranta z Polski pracującego na zmywaku dawno odszedł do lamusa. Polacy w Wielkiej Brytanii pracują w ciekawych zawodach, są doceniani i spełniają swoje marzenia

  skomentuj (0)
 • Polacy w Anglii już nie na zmywaku

  Imigranci w Wielkiej Brytanii częściej niż Brytyjczycy legitymują się wyższym wykształceniem i pracują na najlepiej opłacanych stanowiskach - wynika z danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS. Najnowszy raport dotyczący imigracji w Wielkiej Brytanii rozprawia się ze stereotypami.

  skomentuj (0)