Praca w Wielkiej Brytanii - warunki, zarobki, kultura

Podstawowe informacje o pracy w Niemczech

Legalna praca: Rynek pracy otwarty od 1 maja 2004 r.

Formalności:
Pozwolenie na pracę - nie wymagane.Pracownik ma obowiązek w ciągu 30 dni od podjęcia zatrudnienia, zarejestrować się w systemie rejestracji pracowników WRS. Niedopilnowanie tej formalności oznacza nielegalną pracę.

Pozwolenie na pobyt - nie wymagane

Praca dla: kierowców, pielęgniarek, opiekunów osób starszych, dentystów, rzeźników, informatyków. O pracę łatwo także w gastronomii, hotelarstwie i na farmach. Wielu pracowników znajduje zatrudnienie w sektorze administracji, biznesu i zarządzania.

Przydatne linki:

Wiadomości o pracy w Wielkiej Brytanii

 • Brytyjczycy dyskryminowani przez Polaków

  Oferty pracy z wymogiem znajomości języka polskiego lub języków innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej stały się pożywką dla zwolenników Brexitu, czyli odłączenia Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej.

  skomentuj (0)
 • Fałszywe dane na identyfikatorach pracowników metra. "Chcemy uniknąć stalkerów"

  Londyńscy pracownicy metra mogą na identyfikatorach wpisać sobie fikcyjne imię i nazwisko. - Większość naszych pasażerów jest oczywiście urocza, ale zdarzają się i tacy, którzy bez powodu chcą dokonywać wendetty - tak tłumaczyła Guardianowi swoją decyzję jedna z pracownic metra. Sama zdecydowała się podać na plakietce zmyślone dane.

  skomentuj (0)
 • Polacy stają się Brytyjczykami

  Liczba Polaków, którzy otrzymali brytyjskie obywatelstwo, w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła kilkunastokrotnie.

  skomentuj (0)
 • Cameron: Brytyjczycy potrzebują podwyżki!

  Dziś brytyjscy pracownicy przecierają oczy ze zdumienia. Konserwatywny premier David Cameron, po miesiącach szukania oszczędności, zaapelował do pracodawców, by lepiej płacili swoim pracownikom

  skomentuj (0)
 • Czy warto brać kredyt na studia w Wielkiej Brytanii?

  Studia na Wyspach cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Nie są tanie, ale dzięki popularnym kredytom studenckim niemal każdy może skończyć angielską uczelnię. Przed absolwentami jest świetlana przyszłość zawodowa, ale też do spłacenia zadłużenie, które może stanowić ciężką kulę u nogi.

  skomentuj (0)