Praca w Hiszpanii - warunki, zarobki, kultura

Podstawowe informacje o pracy w Hiszpanii

Legalna praca: Rynek pracy otwarty od 1 maja 2006 r.

Formalności:
Pozwolenie na pracę - nie wymagane

Pozwolenie na pobyt - nie wymagane

Praca dla: budowlańców (murarzy, tynkarzy), spawaczy, hydraulików, projektantów dróg, architektów, operatorów maszyn. W rolnictwie rąk do pracy brakuje przy zbieraniu pomarańczy, truskawek i oliwek. W sezonie łatwo się też zaczepić w gastronomii, turystyce i hotelarstwie jako kelner, kucharz czy animator kultury. W niektórych regionach wzrasta też zapotrzebowanie na lekarzy, zwłaszcza radiologów i onkologów.

Przydatne linki:

Wiadomości o pracy w Hiszpanii

 • Hiszpania: policjanci w ramach protestu nie wypisują mandatów

  07-11-2012 17:28

  Bardzo ciekawą formę protestu wymyślili hiszpańscy policjanci. Nie wypisują mandatów, bo - jak tłumaczą kierowcom - wypisały im się długopisy.

  skomentuj (0)
 • Bułeczki Igora

  26-03-2010 10:07

  Igor przyjechał na Costa Brava w 2007 r. Chciał zrobić sobie przerwę w nauce, a po roku zdawać na studia. Życie zweryfikowało te plany.

  skomentuj (1)
 • Sushi po polsku

  14-09-2009 09:21

  Monika i Maciek Sternik w maju tego roku otworzyli bar w Hiszpanii. Na stołach pojawiło się polskie menu. Nie wypaliło. Podjęli błyskawiczną decyzję o zmianie jadłospisu i od sierpnia nad ich lokalem świeci się neon z napisem "Bar Sushi". I to jest to.

  skomentuj (0)
 • Praca w propagandzie

  21-07-2009 10:55

  Znasz angielski i jesteś komunikatywną, najlepiej młodą osobą? Wyjedź do Hiszpanii i zapraszaj klientów do dyskotek. To zajęcie, które łączy w sobie przyjemne (wakacje) z pożytecznym (zarabianie)

  skomentuj (0)
 • Ale jarmark!

  19-06-2009 14:26

  Kazia Zemlik ze Skawicy, ubrana na średniowieczną modłę - w suknię z klinów w kolorach pomarańczy, czerwieni i złota, w wyszywanym czepku na głowie - sprzedaje zatopione w srebrze rubiny, agaty, onyksy i pospolitsze kamienie. W ciągu ostatnich miesięcy można ją było spotkać m.in. w Walencji, Sewilli, Rotowie i Logronio

  skomentuj (0)