Praca w USA - warunki, zarobki, kultura

Wiadomości o pracy w USA

 • Niedźwiedź odwiedził McDonald

  17-07-2009 15:15

  Na obsługę restauracji McDonalds w Greensboro padł blady strach, kiedy do jednego ze stanowisk Drive-Thru zawitał dorodny niedźwiedź.

  skomentuj (0)
 • Najlepiej opłacane zawody w USA

  14-07-2009 17:45

  Skojarzenia z najlepiej płatnymi zawodami w USA związane są przede wszystkim z aktorami, piosenkarzami lub sportowcami. Tymczasem z analiz wynagrodzeń prezentowanych przez Amerykański Urząd Statystyczny wynika, że najwyższe płace w USA mają lekarze.

  skomentuj (0)
 • Śmierć w fabryce czekolady

  09-07-2009 17:53

  Do tragedii doszło w środę w amerykańskim mieście Camden (w stanie New Jersey) - jak donosi serwis news.sky.com, pracownik fabryki czekolady Cocoa Services zginął po tym, jak wpadł do zbiornika z gorącą czekoladą.

  skomentuj (0)
 • Microsoft grozi Obamie

  05-06-2009 17:28

  Steve Ballmer, dyrektor generalny Microsoftu, zagroził, że jego firma przeniesie swoje miejsca pracy za granicę, jeśli Kongres zgodzi się na podwyżkę podatków, którą zaproponował Barack Obama.

  skomentuj (0)

Podstawowe informacje o pracy w USA

Legalna praca: Rynek pracy zamknięty dla pracowników z Polski

Formalności:
Pozwolenie na pracę - potrzebna wiza. Polacy mają do wyboru dwa rodzaje wiz: typu L - dla pracowników oddelegowanych przez amerykańską firmę i typu H - dla pracowników tymczasowych. Jeśli chcesz pracować na stanowisku wymagającym zaawansowanej wiedzy technologicznej potrzebujesz wizy H-1B, w rolnictwie - H-2A; inni pracownicy tymczasowi - H-2B. Taką wizę załatwia pracodawca, który powinien złożyć w Urzędzie ds. Imigracji i Obywatelstwa (USCIS) formularz I-129 i pracowniczą petycję nieimigracyjną. Powiadomienia o zatwierdzeniu petycji odsyłane są na formularzu I-797. Fakt zatwierdzenia petycji nie gwarantuje automatycznego przyznania wizy, a osoba,która ubiega się o nią, musi spełniać wszystkie wymagania przewidziane prawem imigracyjnym.

Pozwolenie na pobyt - potrzebna wiza.

Praca dla: wykwalifikowanych specjalistów - informatyków, lekarzy, a także podczas wakacji dla studiującej młodzieży (w ramach programów, np. Work & Travel, Camp America) - w parkach rozrywki, obozach dla dzieci itp.

Przydatne linki: