Praca w Irlandii - warunki, zarobki, kultura

Podstawowe informacje o pracy w Irlandii

Legalna praca: Rynek pracy otwarty od 1 maja 2004 r.

Formalności:
Pozwolenie na pracę - nie wymagane

Pozwolenie na pobyt - nie wymagane

PPS Number, czyli numer identyfikacji podatkowej, odpowiednik polskiego NIP-u. Trzeba go wyrobić zaraz po podjęciu pracy. W tym celu zgłoś się do najbliższego biura Social Welfare.

Praca dla: informatyków, kierowców, piekarzy, rzeźników, lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, bankowców. W sezonie łatwo o posadę kelnera, barmana lub pracę przy sprzątaniu. W ostatnich miesiącach jest mniej ofert pracy dla pracowników z sektora budowlanego.

Przydatne linki:

Wiadomości o pracy w Irlandii

 • Praca w Irlandii w 2012 r.

  Europa stoi na krawędzi ponownego kryzysu. Jednak istnieją branże, w których emigranci wciąż mogą nieźle zarobić. Dowiedz się, komu w tym roku będzie najłatwiej znaleźć pracę w Irlandii.

  skomentuj (0)
 • Polska bibliotekarka w Irlandii

  Beata Molendowska, z wykształcenia pedagog i bibliotekarka, pracuje w Bibliotece Publicznej przy Grand Parade w Cork od lutego 2006. Łatwo Beatę znaleźć, wystarczy zwyczajnie wejść i o nią zapytać. Znalazła ją więc i rozmawiała Monika Nowakowska

  skomentuj (0)
 • Lublin kontra Dublin

  Dwa miasta, dwa wybory drogi życiowej, dwa style życia. I tylko jedna literka różnicy w rubryce miejsce zamieszkania

  skomentuj (0)
 • Polacy stroją fortepiany Irlandczykom

  Są miejsca, gdzie podziały na to co polskie i to co irlandzkie, przestają obowiązywać, a liczą się tylko... fortepiany. Takim miejscem na pewno jest Pianos Plus - największy w Irlandii sklep z fortepianami, w którym pracują głównie Polacy.

  skomentuj (0)
 • "Rzeczpospolita": Zielona Wyspa pracy i dobrej płacy

  Według szacunków do Irlandii wyemigrowało za pracą około 300 tysięcy Polaków, stanowią już prawie 10 procent wyspiarskiego społeczeństwa - pisze "Rzeczpospolita".

  skomentuj (0)