Porady i ciekawostki o prawie pracy

  • Groźny mobbing w pracy

    13-04-2015 00:00

    Czujesz się nękany w pracy? Być może jesteś ofiarą mobbingu. Jak się przed nim bronić?

    skomentuj (0)
  • Rodzic dorabia na urlopie

    07-07-2014 15:02

    Obowiązujące prawo stoi po stronie rodziców: nawet pobierając zasiłek macierzyński, mają możliwość dorabiania. Mogą to jednak robić na ściśle określonych zasadach. Jakich?

    skomentuj (0)
  • Ładni mają łatwiej? W pracy - nie

    06-05-2014 16:49

    Czy to prawda, że atrakcyjnym kandydatom łatwiej zdobyć pracę, lub wywalczyć awans? Nie, po pierwsze liczą się kompetencja, a po drugie faworyzowanie kogoś za wygląd jest niezgodne z prawem

    skomentuj (0)
  • Wszyscy chcą zmieniać kodeks pracy. A może napisać go od nowa?

    24-03-2014 15:44

    Uchwalony w 1974 roku Kodeks pracy tylko od 2010 r. nowelizowano 10 razy. A przecież wielokrotnie zmieniano go już wcześniej. Czy ustawa z 1974 roku może dobrze działać obecnie?

    skomentuj (0)
  • Rodzice na urlopie

    17-02-2014 11:35

    W połowie zeszłego roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące urlopów dla rodziców. Teraz mają oni łącznie do dyspozycji aż 52 tygodnie płatnego urlopu. Co przysługuje rodzicom?

    skomentuj (0)
  • Umowa o dzieło i zlecenie: sprawdź, jak je podrasować

    17-02-2012 17:07

    Umowy o dzieło lub zlecenia to zmory dzisiejszego rynku pracy. Ale jest dobra wiadomość. Można sobie te umowy poprawić. Oto sposoby

    skomentuj (0)
  • Samozatrudnienie - własna działalność gospodarcza

    17-01-2012 17:22

    Samozatrudnienie, czyli własna działalność gospodarcza, może się okazać korzystne dla wielu osób. Kiedy warto zdecydować się na własną firmę?

    skomentuj (0)
  • Umowa o dzieło

    17-01-2012 16:20

    Umowa o dzieło to taka, w której wykonawca zobowiązuje się do wykonania określonego, konkretnego dzieła. To, co ma zrobić wykonawca wyznacza szef, czyli zamawiający. ?Dzieło" to efekt pracy. Może być materialne, jak np. półka na książki lub brama do...