CV jak napisać CV, wzory CV, porady

CV / życiorys - porady

 • CV musi być krótkie? Zainteresowania? Nikt na to nie zwraca uwagi

  Michael Page, firma zajmująca się doradztwem personalnym, przygotowała badanie*, które pokazuje, na co rzeczywiście zwracają uwagę rekruterzy czytający CV. Okazuje się, że wcale nie na to, co piszący je kandydaci...

 • Czy wiesz, kogo zatrudniasz?

  Pracownik ma swoją wiedzą i doświadczeniem służyć rozwojowi firmy. Niektórzy jednak za wszelką cenę dbają tylko o swoje korzyści. Okradają swoich pracodawców. Albo udają kogoś zupełnie innego.

 • Dobre CV to rzadkość

  CV to dokument, który decyduje o całej rekrutacji. Na jego przejrzenie rekruter poświęca średnio 7 sekund. O czym koniecznie trzeba w nim wspomnieć, a czego unikać, żeby nie zniechęcić do siebie już w pierwszej chwili?

 • Firmy nie mogą wymagać zdjęcia w CV. Ale lepiej je dołączyć

  Wygląd odgrywa ważną rolę w procesie rekrutacji. Zdaniem specjalistów lepiej więc dołączyć zdjęcie do CV, bo rekruter dokumenty bez zdjęcia może odrzucić w pierwszej kolejności.

 • Internetowe CV na miarę

  Profile osób z bogatym dorobkiem zawodowym i tych, które dopiero zaczynają pracę, powinny być prowadzone w inny sposób. Sprawdź, które informacje są kluczowe w twoim przypadku.

 • CV, które przekona pracodawcę

  Przygotowanie dobrego CV bywa trudniejsze, niż się wydaje. Co roku boleśnie przekonują się o tym setki kandydatów, którzy odpadają z procesów rekrutacyjnych ze względu na błędy w życiorysie. Jak powinno wyglądać dobre CV?

Wydarzenia rynku pracy