Dla pracodawców

List motywacyjny jak napisać list motywacyjny, wzory listów motywacyjnych, porady

Porady i ciekawostki o liście motywacyjnym

 • List motywacyjny - przeżytek, czy konieczność?

  Do niedawna w większości ogłoszeń o pracę zamieszczona była prośba o przesłanie listu motywacyjnego. Kandydaci od początku nie traktowali jej poważnie i zamiast napisać kilka słów od siebie chętnie korzystali z gotowych wzorów, jakie można znaleźć w internecie. To błąd. Dobry list motywacyjny może zaważyć na tym, czy przejdziemy do dalszego etapu rekrutacji.

  skomentuj (7)
 • Jeszcze raz o tym jak pisać list motywacyjny

  Aplikacje wysyłane do firm doradczych i bezpośrednio do pracodawcy powinny zdecydowanie się od siebie różnić. Przyszły pracodawca chce poznać konkretne doświadczenie pracownika, doradca personalny również oczekiwania wobec przyszłej kariery.

  skomentuj (5)
 • List motywacyjny do poprawki

  List motywacyjny trzyma się mocno. Jak wynika z raportu Hays Poland, dwóch na trzech specjalistów szukających pracy wysyła go razem z CV. Ich zdaniem zwiększa to szansę na rozmowę kwalifikacyjną, a więc potencjalnie na etat.

  skomentuj (0)
 • Zanim napiszesz list motywacyjny, sprawdź słowniczek z działu kadr!

  W czym kryje się sukces tych, którzy wysyłają tylko kilka ofert i dostają pracę? W znajomościach? Czasami pewnie tak. Ale zazwyczaj pracę dostają ludzie, którzy nikogo w firmie nie znają. Są skuteczni, bo w liście motywacyjnym starają się odpowiedzieć na wszystkie oczekiwania opisane w ogłoszeniu. Poza tym aplikują tylko na te stanowiska, na które spełniają wymagania.

  skomentuj (21)
 • List motywacyjny nie odchodzi do lamusa

  Zamiast samego CV, polski menedżer i specjalista poszukujący pracy, częściej wysyła zarówno CV jak i list motywacyjny, tym samym zwiększając swoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną, wynika z najnowszego badania "Raport HAYS: menedżer i specjalista szuka pracy".

  skomentuj (0)
 • List motywacyjny: najczęściej popełniane błędy

  "Jestem młody, przystojny, otwarty na propozycje", "Dyspozycyjny 24 godziny na dobę" - to nie są reklamy agencji towarzyskich, tylko fragmenty aplikacji, które przychodzą do firm w odpowiedzi na ogłoszenia rekrutacyjne. Listy motywacyjne ciągle sprawiają kandydatom trudności.

  skomentuj (37)
 • Jak napisać list motywacyjny

  List motywacyjny musi zachęcić potencjalnego pracodawcę do zaproszenia kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. Powinien więc przekonać go, że ta właśnie osoba idealnie nadaje się do pracy w firmie.

  skomentuj (109)

Wydarzenia rynku pracy