Rozmowa kwalifikacyjna jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, najczęstsze pytania, porady

Porady i ciekawostki o rozmowie kwalifikacyjnej

 • Nowoczesna rekrutacja - czy można się do niej przygotować?

  Jeszcze kilka lat temu prawie każdy z nas mógł z łatwością wyobrazić sobie scenariusz rozmowy kwalifikacyjnej i wcześniej przygotować odpowiedzi na pytania, które mógł zadać przyszły pracodawca. Dziś wiele firm w proces selekcji nowych pracowników decyduje się zaangażować rekruterów, którzy mogą zaskoczyć szeregiem zadań, testów czy gier i na ich podstawie ocenić umiejętności i cechy charakteru potencjalnych pracowników. Czy istnieją sposoby na to, aby przygotować się do tego rodzaju "sprawdzianu"?

  skomentuj (0)
 • Wiesz, dlaczego odrzucili twoją kandydaturę?

  Większość osób starających się o pracę nigdy nie pozna powodu, dla którego nie sprostała oczekiwaniom danego pracodawcy. Jakie są tego konsekwencje?

  skomentuj (1)
 • Rozmowa rekrutacyjna bez stresu

  Spotkanie w sprawie pracy nie musi być stresujące. Tłumaczymy, dlaczego pewnych kwestii nie warto się bać, a do których lepiej się przygotować

  skomentuj (1)
 • Jak wynegocjować dobrą pensję?

  Pytanie o wysokość przyszłego wynagrodzenia jest już stałym i często najważniejszym elementem rekrutacji. Jak rozmawiać o pieniądzach, żeby osiągnąć cel i nie zniechęcić przyszłego pracodawcy?

  skomentuj (0)
 • Rozmowa kwalifikacyjna - co decyduje o tym, że jest udana?

  Zaproszenie na rozmowę w sprawie pracy to dopiero pierwszy krok w kierunku otrzymania zatrudnienia. Jak wykorzystać swoją szansę i zrobić dobre wrażenie na pracodawcy?

  skomentuj (1)

Wydarzenia rynku pracy