Rozmowa kwalifikacyjna jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, najczęstsze pytania, porady

Porady i ciekawostki o rozmowie kwalifikacyjnej

 • 7 najgorszych błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Spóźnienia, niewłaściwy strój, kłamstwa - to najczęściej popełniane przez Polaków błędy, które utrudniają znalezienie pracy. Aż 40 proc. osób kłamie na rozmowach kwalifikacyjnych. Najczęściej mijają się z prawdą mówiąc o znajomości języków obcych. Jakich błędów unikać, żeby dostać pracę? Odpowiedź znajdziecie w naszym filmie.

  skomentuj (56)
 • Jak przekonać rekrutera... przez telefon

  Zanim zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, czeka nas rozmowa telefoniczna z rekruterem. Oto garść porad*, jak się do niej przygotować i przekonać rekrutera, że warto zaprosić nas na spotkanie

  skomentuj (11)
 • Jaka powinna być idealna rekrutacja?

  Rekruter jest najważniejszą osobą w procesie selekcji i naboru pracowników. Jeżeli działa nieetycznie, tracą na tym zarówno pracodawcy, jak i kandydaci. Jakich norm powinien przestrzegać? Polskie Forum HR waśnie opracowało Dekalog Konsultanta.

  skomentuj (36)
 • Rozmowa kwalifikacyjna: pokaż się z najlepszej strony

  Rozmowa kwalifikacyjna to stresujący moment, ale na szczęście można się do niej przygotować i uniknąć ewentualnych potknięć. Na co uważać i o czym absolutnie nie można zapomnieć?

  skomentuj (12)
 • Stress interview: rozmowa pod napięciem

  Sprawdzianem może być wszystko: jak usiądziemy, czy patrzymy rozmówcy w oczy, jak przywitaliśmy się z osobą na recepcji. Jak się zachować, kiedy na rozmowie kwalifikacyjnej rekruter za wszelką cenę chce nas wyprowadzić z równowagi?

  skomentuj (29)

Wydarzenia rynku pracy