Wynagrodzenia wysokość zarobków w Polsce, wynagrodzenia według branż i stanowiskWszystko o wynagrodzeniach:

 • Wynagrodzenie osób po kierunkach humanistycznych w 2014 roku

  Mediana wynagrodzeń absolwentów studiów humanistycznych wyniosła w 2014 roku 4 000 PLN - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Co czwarty z nich zarabiał 6 218 PLN i więcej. Natomiast 25% zarabiających najmniej otrzymywało 2 800 PLN i mniej. W tej grupie pracowników uwzględniono łącznie osoby po studiach pierwszego i drugiego stopnia.

  skomentuj (0)
 • Wynagrodzenia w sektorze publicznym i prywatnym

  W 2014 roku jedynie co piąty respondent Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń był zatrudniony w instytucji publicznej, gdzie mediana wynagrodzeń wynosiła 3 486 PLN. Była ona niższa o 21% niż mediana płac w firmach prywatnych.

  skomentuj (0)
 • Wynagrodzenia w małych miastach w 2013 roku

  Połowa osób zatrudnionych w miejscowościach o liczbie mieszkańców do 100 tysięcy zarabiała w 2013 roku mniej niż 3 450 PLN brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak. Dla porównania: w dużych miastach powyżej 100 tys. mieszkańców mediana wynagrodzeń była o ponad 1 000 PLN wyższa.

  skomentuj (0)
 • Zarobki w transporcie

  Połowa kobiet zatrudnionych w transporcie zarabiała w 2013 roku przynajmniej 3 955 PLN brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak. W przypadku mężczyzn mediana wynagrodzeń była niższa i wyniosła 3 300 PLN brutto miesięcznie

  skomentuj (0)
 • Wynagrodzenia w służbie zdrowia. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

  Pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podobne wynagrodzenia w sektorze publicznym i prywatnym. Lekarze, pielęgniarki i położne otrzymują nieznacznie wyższe pensje w "budżetówce", natomiast diagności laboratoryjni i dentyści w sektorze publicznym zarabiają nawet o 23% więcej niż w prywatnym - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

  skomentuj (2)
 • Wynagrodzenia w działach obsługi klienta w 2013 roku

  Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto osób pracujących w działach obsługi klienta wyniosła w 2013 roku 3 200 PLN. Płaca co czwartego pracownika przekraczała 4 900 PLN. 25% osób, zajmujących się obsługą klienta zarabiało mniej niż 2 250 PLN - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

  skomentuj (0)
 • Wynagrodzenia w sektorze publicznym w 2012 roku

  W porównaniu do sektora prywatnego, w administracji publicznej występuje zdecydowanie mniejsze zróżnicowanie wynagrodzeń - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

  skomentuj (0)
 • Wynagrodzenia osób z wykształceniem technicznym i humanistycznym

  Powszechnie uważa się, że wynagrodzenia osób, które ukończyły studia wyższe magisterskie o specjalnościach technicznych, są wyższe od płac absolwentów kierunków humanistycznych. Czy rzeczywiście występuje taka prawidłowość?

  skomentuj (0)
 • 5 pytań, które ty możesz zadać rekruterowi

  Kandydatom wydaje się, że w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej ich zadanie polega wyłącznie na odpowiadaniu na pytania. Nie do końca. To dobry moment, by zadać kilka pytań rekruterowi. W ten sposób zrobimy nie tylko dobre wrażenie, ale i dowiemy się czegoś więcej o firmie. Oto kilka pytań, które na pewno musisz zadać na rozmowie.

  skomentuj (0)

Wydarzenia rynku pracy