Dla pracodawców
Praca >  Poradniki >  Wynagrodzenia

Wynagrodzenia wysokość zarobków w Polsce, wynagrodzenia według branż i stanowiskWszystko o wynagrodzeniach:

 • Wynagrodzenia w małych miastach w 2013 roku

  Połowa osób zatrudnionych w miejscowościach o liczbie mieszkańców do 100 tysięcy zarabiała w 2013 roku mniej niż 3 450 PLN brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak. Dla porównania: w dużych miastach powyżej 100 tys. mieszkańców mediana wynagrodzeń była o ponad 1 000 PLN wyższa.

  skomentuj (1)
 • Zarobki w transporcie

  Połowa kobiet zatrudnionych w transporcie zarabiała w 2013 roku przynajmniej 3 955 PLN brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak. W przypadku mężczyzn mediana wynagrodzeń była niższa i wyniosła 3 300 PLN brutto miesięcznie

  skomentuj (5)
 • Wynagrodzenia w służbie zdrowia. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

  Pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podobne wynagrodzenia w sektorze publicznym i prywatnym. Lekarze, pielęgniarki i położne otrzymują nieznacznie wyższe pensje w "budżetówce", natomiast diagności laboratoryjni i dentyści w sektorze publicznym zarabiają nawet o 23% więcej niż w prywatnym - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

  skomentuj (34)
 • Wynagrodzenia w działach obsługi klienta w 2013 roku

  Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto osób pracujących w działach obsługi klienta wyniosła w 2013 roku 3 200 PLN. Płaca co czwartego pracownika przekraczała 4 900 PLN. 25% osób, zajmujących się obsługą klienta zarabiało mniej niż 2 250 PLN - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

  skomentuj (3)
 • Wynagrodzenia w sektorze publicznym w 2012 roku

  W porównaniu do sektora prywatnego, w administracji publicznej występuje zdecydowanie mniejsze zróżnicowanie wynagrodzeń - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

  skomentuj (23)
 • Wynagrodzenia osób z wykształceniem technicznym i humanistycznym

  Powszechnie uważa się, że wynagrodzenia osób, które ukończyły studia wyższe magisterskie o specjalnościach technicznych, są wyższe od płac absolwentów kierunków humanistycznych. Czy rzeczywiście występuje taka prawidłowość?

  skomentuj (47)
 • 5 pytań, które ty możesz zadać rekruterowi

  Kandydatom wydaje się, że w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej ich zadanie polega wyłącznie na odpowiadaniu na pytania. Nie do końca. To dobry moment, by zadać kilka pytań rekruterowi. W ten sposób zrobimy nie tylko dobre wrażenie, ale i dowiemy się czegoś więcej o firmie. Oto kilka pytań, które na pewno musisz zadać na rozmowie.

  skomentuj (54)
 • 9 powodów, dla których nie dostajesz podwyżki

  Czasy są trudne, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy się upominać o podwyżkę, jeśli naprawdę na nią zasługujemy. Jeżeli jednak pracujesz już latami za te same pieniądze, to warto zastanowić się, czy czegoś nie robisz źle. Oto kilka powodów, dla których być może nie zarabiasz więcej.

  skomentuj (0)
 • Wynagrodzenia użytkowników portalu GazetaPraca.pl w 2012 roku

  Już po raz dziesiąty mamy przyjemność przedstawić Państwu podsumowanie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW). W 2012 roku uczestniczyło w nim ponad sto tysięcy osób (114 718) co sprawia, że jest to największe pozarządowe badanie płac w Polsce. Przedstawienie Państwu tak dokładnych danych o wynagrodzeniach Polaków było możliwe dzięki współpracy z czołowymi polskimi portalami internetowymi, w tym także z serwisem GazetaPraca.pl

  skomentuj (0)

Wydarzenia rynku pracy