Dla pracodawców
Praca >  Praca za granicą >  Praca w Holandii

Praca w Holandii - warunki, zarobki, kultura

Podstawowe informacje o pracy w Holandii

Legalna praca: Rynek pracy otwarty od 1 maja 2007 r.

Formalności:
Pozwolenie na pracę - nie wymagane

Pozwolenie na pobyt - nie wymagane

numer BSN (Burgerservicenummer) - niezbędny dla pracowników zatrudnionych w Holandii. To połączenie polskiego NIP-u i nr PESEL. Można go otrzymać w holenderskim urzędzie miasta, właściwym dla miejsca zamieszkania

Praca dla: pielęgniarek, spawaczy, ślusarzy, budowlańców, rzeźników, w rolnictwie - przy uprawie kwiatów, zbiorze owoców, w rybołówstwie oraz w zakładach przetwórstwa spożywczego.

Przydatne linki:

Wiadomości o pracy w Holandii

 • Praca w Holandii: firmy chcą ściągnąć inżynierów do domu

  Polaków, którzy zdobyli doświadczenie zawodowe za granicą, coraz częściej szukają rekruterzy w ojczyźnie. Jeżeli zdecydują się na powrót do kraju, mogą liczyć na dobre pensje i atrakcyjne warunki zatrudnienia

  skomentuj (0)
 • Praca w Holandii w 2012 r.

  Europa stoi na krawędzi ponownego kryzysu. Jednak istnieją branże, w których emigranci wciąż mogą nieźle zarobić. Dowiedz się, komu w tym roku będzie najłatwiej znaleźć pracę w Holandii.

  skomentuj (0)
 • Holendrzy nie lubią imigrantów?

  W Holandii powstał właśnie portal, w którym użytkownicy składać mogą skargi na imigrantów zarobkowych. To na razie inicjatywa jednej z partii, jednak odkąd Holandia otworzyła w 2007 roku rynek pracy dla nowych państw członkowskich UE, głosy niezadowolenia słychać coraz częściej - także w wypowiedziach polityków. Holendrom doskwierają zwłaszcza imigranci z Polski.

  skomentuj (0)