Rynek pracy aktualności, zmiany, ciekawostki

Szefowie, którzy nie poczuli ducha świąt

Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia to okres, kiedy w części firm pracownicy otrzymują podarunki. Dotarliśmy do osób, które wolałyby wymazać ten gest z pamięci.

Aktualności z rynku pracy

 • Wieczny student - to brzmi... dumnie

  Marta Piątkowska 23-01-2017 01:06

  Na całym świecie recepta na sukces zawodowy brzmi tak samo: nieustająco podnoś swoje kompetencje. Czy nam się to podoba, czy nie, jesteśmy skazani na bycie wiecznymi uczniami.

  skomentuj (0)
 • Polska to dobry kraj do pracy, ale brakuje nam innowacyjnych liderów

  map 17-01-2017 13:36

  W Polsce już od kilku lat trwa "bitwa o talenty". Najlepsi specjaliści są podkupywani, a o tych dobrych i bardzo dobrych walczy się coraz lepszymi warunkami zatrudnienia. Jednocześnie cały czas trwa wyścig z pracodawcami z zachodu, którzy oferują nie tylko wyższe wynagrodzenia, ale także zupełnie inne otoczenie oraz poziom życia.

  skomentuj (19)
 • Na rynku brakuje telemarketerów. Na słuchawce zarobisz nawet 15 tys. zł.

  red. 16-01-2017 16:51

  Specjaliści ds. sprzedaży i obsługi klienta należą do najczęściej poszukiwanych przez pracodawców. Na pracowników call center czeka w tej chwili ponad 1100 wakatów. To więcej niż liczba ofert dla prawników, specjalistów od nieruchomości, ubezpieczeń czy grafików. Brak rąk do pracy jest odczuwalny na tyle, że firmy coraz częściej sięgają po rozwiązania, które automatyzują obsługę klienta.

  skomentuj (84)

Wydarzenia rynku pracy