Rynek pracy aktualności, zmiany, ciekawostki

Kandydaci nie przychodzą na rozmowy

Problem mają zarówno zawodowi rekruterzy, jak i przedsiębiorcy, którzy na własną rękę szukają pracowników. Obydwie grupy przyznają zgodnie, że liczba osób, które bez słowa nie pojawiają się na spotkaniach, w ostatnim czasie znacząco wzrosła

Aktualności z rynku pracy

 • Polacy poczuli rynek pracownika

  map 22-08-2016 00:04

  Do tej pory korzystne dane płynące z rynku pracy spotykały się ze sceptycyzmem. Po latach zaciskania pasa i niskich pensji trudno nam uwierzyć, że sytuacja może zmienić się na lepsze. Jednak w ostatnim czasie coś drgnęło i coraz częściej widzimy zawodową przyszłość w pozytywnych barwach.

  skomentuj (51)
 • Oto najdziwniejsze powody spóźnień

  map 22-08-2016 00:00

  Ponad jedna trzecia aktywnych zawodowo Polaków ma problem z dotarciem do pracy na czas. Najczęściej spóźniają się mężczyźni, mieszkańcy dużych miast oraz młodzi pracownicy - to wyniki badania przeprowadzonego w połowie minionego roku przez agencję pracy tymczasowej Work Service.

  skomentuj (16)
 • Malejące bezrobocie wpłynie na skrócenie czasu pracy?

  map 16-08-2016 00:00

  Nawet sceptycy muszą przyznać, że informacje napływające z rynku pracy napawają optymizmem. To najlepszy moment, żeby powoli wprowadzać zmiany, które nadadzą mu bardziej zachodni charakter. Czy jest coś, co nas przed nimi powstrzyma?

  skomentuj (12)

Wydarzenia rynku pracy