Rynek pracy aktualności, zmiany, ciekawostki

Kandydaci nie przychodzą na rozmowy

Problem mają zarówno zawodowi rekruterzy, jak i przedsiębiorcy, którzy na własną rękę szukają pracowników. Obydwie grupy przyznają zgodnie, że liczba osób, które bez słowa nie pojawiają się na spotkaniach, w ostatnim czasie znacząco wzrosła

Aktualności z rynku pracy

 • Imigranci w UK przygotowują się do protestu

  Katarzyna Kozak 28-10-2016 17:35

  Jak pokazać Brytyjczykom, szczególnie tym nastawionym ksenofobicznie w stosunku do imigrantów, jak ważną rolę w ich kraju odgrywają mieszkający tu i pracujący cudzoziemcy? - Powinni jednego dnia nie przyjść do pracy - radzi Matt Carr, Brytyjczyk, który ma już dosyć tego, co się dzieje na Wyspach.

  skomentuj (21)
 • Młodzi nie chcą przejmować biznesu po rodzicach

  map 26-10-2016 20:01

  Aż 70 proc. właścicieli firm rodzinnych chciałoby przekazać swój biznes dzieciom. Większości młodych ten pomysł jednak nie przypadł do gustu. Zainteresowanych kontynuowaniem działalności po rodzicach jest zaledwie 6 proc.

  skomentuj (9)
 • Masz mnóstwo powodów, by zostać programistą

  Marta Piątkowska 17-10-2016 01:14

  Jeżeli pracujesz w IT od dekady, jesteś dobry w tym, co robisz, i masz bogate portfolio, to będziesz żył jak król. Firmy prześcigają się w sposobach na ściągnięcie do siebie najlepszych. Chociaż przy obecnych niedoborach kadrowych powoli zaczynają zadowalać się już samym potencjałem pracownika.

  skomentuj (55)

Wydarzenia rynku pracy