Rynek pracy aktualności, zmiany, ciekawostki

10 sprawdzonych sposobów na work-life balance

Pracujemy długo i ciężko. Na dodatek godziny spędzone w biurze niepotrzebnie przedłużamy myśląc o służbowych sprawach również w czasie wolnym. Jak ułatwić sobie życie i skutecznie odciąć się od pracy?

Aktualności z rynku pracy

 • Filolog nie musi bać się o pracę?

  materiały prasowe 08-06-2018 21:54

  Z danych GUS-u wynika, że każdego roku do sesji egzaminacyjnych przystępuje ok. 70 tys. studentów filologii i lingwistyki. Wbrew obiegowej opinii absolwenci tych humanistycznych kierunków nie mają z reguły problemów ze znalezieniem pracy - ryzyko bezrobocia wynosi w ich przypadku tylko kilka procent. To między innymi efekt rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, którego przedstawiciele zgłaszają nieustanne zapotrzebowanie na pracowników posługujących się językami obcymi.

  skomentuj (0)
 • "Recruitment fraud" czyli jak nie dać się oszukać podczas szukania pracy

  Violetta Rymszewicz* 22-05-2018 20:45

  Zazwyczaj kandydatom do pracy trudno sobie wyobrazić, że za ogłoszeniem rekrutacyjnym mogą kryć się oszustwa finansowe, próby kradzieży danych lub ustawione nabory. A jednak, fałszywe oferty pracy są realnym problemem. W Wielkiej Brytanii, która starannie monitoruje zjawisko, w ostatnich dwóch latach ilość zgłoszeń dotyczących fałszywych ofert pracy połączonych z wyłudzeniami pieniędzy lub danych osobowych wzrosła o przerażające 300%. Proceder ma już nazwę. Mówi się o nim "recruitment fraud" - oszustwa rekrutacyjne.

  skomentuj (0)
 • Warsztaty RODO w HR, 24.05.2018, Warszawa

  red 27-03-2018 16:48

  Działy HR w zgodzie z nowymi regulacjami

  skomentuj (0)

Wydarzenia rynku pracy