Zawody - opisy stanowisk, ścieżki kariery

  • Kto w IT zarabia najwięcej?

    07-03-2016 00:00

    Branża IT należy do grona najhojniejszych pracodawców i jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby miała utracić swoją pozycję. Wysokie zarobki to zresztą jeden z głównych powodów, dla których młodzi wiążą swoją przyszłość z tym sektorem.

    skomentuj (0)
  • Trzeci sektor: zawód czy misja?

    28-12-2015 00:00

    Chociaż organizacje pozarządowe stopniowo się profesjonalizują, to nadal większość z nich oparta jest na pracy wolontariuszy. Trzeci sektor funkcjonuje w błędnym kole: wysokość zarobków zależy od poziomu profesjonalizmu, a profesjonalizm - od stabilności i jakości zatrudnienia.

    skomentuj (0)
  • Jak zdobyć nowy zawód w kilka tygodni?

    28-12-2015 00:00

    Jeśli masz dobrą motywację, jesteś pracowity i wybierzesz bardzo intensywny kurs, to jest szansa na szybkie przekwalifikowanie.

    skomentuj (1)
  • Kokosy za zbieranie szyszek. Wejdź na drzewo i zarób nawet 1 tys. zł dziennie

    01-12-2015 17:11

    Konkurencja niewielka, praca na świeżym powietrzu, a jej czas nienormowany. Do tego nie ma szefa, a zarobki to nawet ponad 1 tys. zł dziennie. Brzmi jak marzenie, prawda? Wystarczy zostać zbieraczem szyszek, czyli szyszkarzem. To dzięki nim lada moment pod strzechy trafiają pachnące świąteczne choinki

    skomentuj (2)
  • Komu pomogła deregulacja zawodów?

    30-11-2015 00:00

    Pracowników w uwolnionych zawodach przybyło. Wzrosła też konkurencja. Ale niektórzy narzekają, że to właśnie ona zatruwa ich branże.

    skomentuj (0)
  • Szczęście programisty, niedola urzędnika

    09-11-2015 00:00

    Na szczycie rankingu osób najbardziej zadowolonych ze swojej pracy są informatycy - tak wynika z danych firmy Sedlak & Sedlak. Ale czy to powinno kogoś zaskakiwać? Znacznie ciekawsze jest, kto i dlaczego okupuje dół rankingu...

    skomentuj (0)
  • Praca dodatkowa: gdzie pracujemy? Ile zarabiamy?

    16-10-2015 13:52

    Polacy coraz częściej imają się pracy dodatkowej. Dla jednych to kwestia przeżycia od pierwszego do pierwszego, inni chcą kupić samochód lub pojechać na lepsze wakacje

    skomentuj (0)
  • Orkiestra radiowa grająca za grosze

    07-09-2015 00:00

    Chcielibyśmy zarabiać przynajmniej średnią krajową - narzekają muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej (POR) w Warszawie, którzy od ośmiu lat nie dostają podwyżek. Utrzymujące orkiestrę Polskie Radio tłumaczy, że brak pieniędzy na podwyżki to efekt niedostatecznych wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego.

    skomentuj (0)
  • Huta: Lubię to!

    10-08-2015 10:55

    Jest gorąco, duszno, ciemno, głośno, a do tego pracuje się na trzy zmiany. A jednak huta szkła ma w sobie coś, co sprawia, że nikt nie chce z niej odchodzić. O tym, dlaczego polubili pracę w hucie, opowiadają nam hutnicy z huty O-I w Jarosławiu