Aktualności z rynku pracy - bądź na bieżąco

  • Niedoceniona jak niania

    26-09-2016 00:00

    Rodzice oddają nianiom to, co mają najcenniejsze - swoje dzieci i klucze do domu. W zamian oferują często stawki poniżej pensji minimalnej i pracę na czarno.

    skomentuj (0)
  • Gig economy, czyli menedżer na zleceniu

    26-09-2016 00:00

    Praca od zlecenia do zlecenia przestała być domeną pracowników niższego szczebla. Na bycie wolnym strzelcem coraz częściej decydują się menadżerowie i wykwalifikowani specjaliści. Czy wchodzimy w epokę gig economy?

    skomentuj (0)
  • List: prawo miało nas chronić, a wysyła na bezrobocie

    21-09-2016 16:42

    Myślę, że w skali kraju nie ja jeden mam taki problem. O osobach zwalnianych tylko dlatego, że zbliżają się do okresu ochronnego nie pisze się w prasie, a może warto rozpocząć dyskusję na ten temat.

    skomentuj (60)
  • Coraz trudniej utrzymać wyspecjalizowanych pracowników

    20-09-2016 13:19

    Rynek kandydata, który do niedawna był fenomenem kilku branż opanował już praktycznie cały rynek pracy. W efekcie część firm ma problem nie tylko z rekrutacją, ale również utrzymaniem obecnej kadry.

    skomentuj (37)
  • Od niedzieli do niedzieli

    19-09-2016 00:00

    Praca w trybie zmianowym źle wpływa na zdrowie i życie prywatne. W Polsce wiele jej elementów pamięta czasy PRL. Jednak firmy działające przez cały tydzień to dla wielu jedyna szansa na stałą pracę.

    skomentuj (78)
  • Ile zarobisz w sprzedaży

    12-09-2016 10:40

    Handlowiec to bardzo pojemne pojęcie. Mieszczą się w nim zarówno pracownicy zatrudnieni "na słuchawkach", akwizytorzy sprzedający garnki, jak i dyrektorzy handlowi w wielkich korporacjach. Z tego wszystkiego trudno wyciągnąć średnią, dlatego zapytaliśmy przedstawicieli rozmaitych zawodów w sprzedaży, jaka kwota co miesiąc wpływa na ich konto. Oto co nam powiedzieli.

    skomentuj (12)
  • Wszystko co musisz wiedzieć o pracy w sprzedaży

    12-09-2016 00:00

    Duże pieniądze, darmowe lunche i nienormowany czas pracy? A może presja na wynik i codzienne, kilkugodzinne stanie w korku? Wokół pracy handlowców piętrzą się liczne mity. Jak jest naprawdę?

    skomentuj (13)
  • O czym handlowcy ci powiedzą

    09-09-2016 19:27

    Doświadczony sprzedawca: - Myślę, że najważniejszy w tej pracy jest dobry kontakt z człowiekiem. Zawsze dopasowany do wymagań, kontekstu, sytuacji. Jeśli masz zły dzień to nie udawaj wesołka, przyznaj się. Może się zdarzyć, że drugiej stronie słuchawki usłyszysz: "u mnie też do kitu".

    skomentuj (1)
  • List czytelnika: kto zatrudni starszego pracownika?

    07-09-2016 13:21

    Nie mam rozeznania jak duże jest to zjawisko, ale należę do grupy ludzi, o której jeszcze bardzo rzadko się mówi. Mam 64 lata i ustawa wymaga, żebym pracował, ale rynek już mnie nie potrzebuje.