Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

 • "Sowa" czy "skowronek"? Rytm okołodobowy a zarządzanie czasem swoim i pracowników

  19-12-2017 15:30

  Ludzi pod względem efektywności w ciągu dnia dzieli się na "skowronki" i
  "sowy". Ci pierwsi są bardziej wytrwali i sumienni, a drudzy - kreatywni i
  ekstrawertyczni. Czy to oznacza, że powinni pracować w różnych zespołach? A może efektywniejsza będzie załoga złożona zarówno z osób wstających skoro świt, jak i tych, prowadzących raczej nocny tryb życia? Sprawdź, jakie naturalne predyspozycje ma nasz organizm o określonych porach dnia i co do tego ma tegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny.

  skomentuj (0)
 • Efektywna informacja zwrotna w 5 krokach

  08-12-2017 16:52

  Aż 65 proc. pracowników podkreśla, że chciałoby częściej otrzymywać informację zwrotną od swoich przełożonych - podaje portal Feedback Academy. Musi być ona jednak nie tylko regularna, ale przede wszystkim efektywna. Jak to zrobić?

  skomentuj (0)
 • Coraz trudniej o pracownika z Ukrainy, a potrzebuje go co piąta polska firma

  27-11-2017 18:10

  Aż 19 proc. firm w Polsce zamierza poszukiwać pracowników z Ukrainy w najbliższym czasie. Wśród dużych przedsiębiorstw ten odsetek jest znacznie wyższy i wynosi aż 42 proc. - wynika z pierwszej edycji raportu "Barometr Imigracji Zarobkowej" przygotowanego przez Personnel Service. Co więcej, 17 proc. pracodawców jest zdania, że o kadrę ze Wschodu jest teraz trudniej niż w przeszłości. Największą barierą w rekrutacji Ukraińców są formalności administracyjne, na które wskazuje co trzecia firma. Eksperci Personnel Service zwracają uwagę, że dla rozwoju polskich firm kluczowe jest dalsze upraszczanie procedur oraz wydłużenie czasu, jaki mogą spędzać u nas pracownicy z Ukrainy.

  skomentuj (1)
 • Tinderyzacja pracy. Młodzi oczekują szybkich i konkretnych ofert

  24-11-2017 17:59

  Dla pokolenia Milenialsów praca nie jest już głównym elementem życia. Cenią sobie elastyczność odnośnie jej godzin i miejsca, praktykują work-life balance. Technologie jakimi posługują się na co dzień przekładają się zarówno na ich podejście do życia, jak i pracy. Dlatego coraz częściej mówimy o "tinderyzacji" pracy jako rzeczywistości młodych pokoleń pracowników już nie tylko na etapie rekrutacji, ale również w trakcie wykonywania pracy. Jak "tinderyzacja" wygląda w praktyce?

  skomentuj (0)
 • Szukasz pracy? W tych krajach znajdziesz ją najszybciej. Polska na 5 miejscu!

  23-11-2017 20:36

  - Niska stopa bezrobocia oraz duża ilość ofert zatrudnienia pozytywnie wpływają na sytuację pracowników na rynku pracy. Nie dziwi więc, że optymizm Polaków w kwestii ich pozycji zawodowej - z miesiąca na miesiąc - powoli i sukcesywnie wzrasta. Jak wynika z badania Confidence Index przeprowadzonego w III kwartale br., aż 57,7 proc. respondentów uważa, że znajdzie nową prace w czasie krótszym niż 3 miesiące.

  skomentuj (0)
 • Sztuczna inteligencja wkracza do HR. Algorytm zastąpi rekrutera?

  21-11-2017 18:17

  Nowoczesne technologie w coraz większym stopniu kształtują rekrutację oraz strategie HR. Dzięki zautomatyzowanym narzędziom i aplikacjom internetowym o wiele łatwiej jest przyspieszyć i uczynić efektywniejszym proces rekrutacyjny, lepiej i sprawniej dopasować kandydatów do oczekiwań pracodawcy oraz zagwarantować kandydatom jak najbardziej pozytywne doświadczenia rekrutacyjne.

  skomentuj (0)
 • Jak zatrzymać pracowników w firmie?

  17-11-2017 17:04

  Pracownicy w większym stopniu niż kiedyś oczekują efektywnego, angażującego i przyjaznego środowiska pracy. Chcą kształtować swoje otoczenie zawodowe, a nie tylko przyjmować to, co zaprojektuje dla nich pracodawca. Umacniająca się pozycja pracowników powoduje, że coraz ważniejsze staje się zatrzymanie osób na kluczowych stanowiskach. Jak zatem przeciwdziałać dobrowolnym odejściom pracowników?

  skomentuj (0)
 • Polscy menedżerowie czują się niedocenieni

  16-11-2017 15:51

  Najnowsze wyniki przeprowadzonego przez Aon badania* zaangażowania w pracę pokazują, że motywacja pracowników w ogromnym stopniu (59 proc.), zależy od tego czy zaangażowany jest ich szef. A z tym bywa różnie.

  skomentuj (0)
 • Czy można mieć zbyt wysokie kwalifikacje?

  14-11-2017 21:19

  Dla większości firm kandydat idealny posiada odpowiednie kompetencje, wiedzę oraz doświadczenie zawodowe. Najlepiej, gdy dodatkowo dopasowuje się charakterologicznie do zespołu i wyznaje wartości propagowane przez organizację. Co jednak w sytuacji, kiedy na ofertę pracy aplikuje osoba, której kwalifikacje są zdecydowanie większe niż przewidziany zakres stanowiska? Czy zbyt wysokie kompetencje mogą przekreślić naszą kandydaturę już na starcie?

  skomentuj (1)