Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

  • Ekspert radzi: Studia podyplomowe - czym kierować się przy wyborze kierunku?

    20-06-2016 00:00

    – Skończyłem studia magisterskie na kierunku administracja. Odbyłem staż w Inspektoracie Budowlanym. Bardzo mi się tam podobało, zwłaszcza że pisałem także projekty aktów administracyjnych. Obecnie pracuję jako pracownik techniczno-biurowy w prywatnej firmie, niestety z naciskiem na „techniczno". Od dłuższego czasu wertuję oferty pracy, także w urzędach.
    W związku z tym, iż administracja to dość rozległa dziedzina, poważnie zastanawiam się nad studiami podyplomowymi, tak aby stać się specjalistą w wybranej wąskiej dziedzinie.
    Zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z zamówień publicznych. Proszę mi powiedzieć, czy te konkretne studia podyplomowe to właściwy kierunek? Jakie jeszcze studia podyplomowe powinienem wziąć pod uwagę, aby była szansa na pracę po ich ukończeniu? – Marcin

    skomentuj (2)
  • Ekspert radzi: czy szczerość podczas rekrutacji się opłaca?

    13-06-2016 00:00

    Pytanie: – Jestem przewlekle chora. Na co dzień funkcjonujĘ normalnie, jednak zdarzają mi się gorsze okresy i wtedy muszę wziąć zwolnienie lekarskie nawet na kilka tygodni. Czy informować potencjalnego pracodawcę o moim stanie zdrowia już podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Boję się, że przez to moje szanse na otrzymanie pracy znacząco zmaleją – Ewa

    skomentuj (16)
  • Ekspert radzi: Czy można dwa razy aplikować do tego samego pracodawcy?

    06-06-2016 00:00

    Pytanie: Czy mogę ponownie starać się o pracę w firmie, jeżeli poprzednim razem nie pojawiłam się na rozmowie? Nie uprzedziłam rekrutera, że mnie nie będzie. Czy powinnam na wstępie się wytłumaczyć i przeprosić, czy udać, że sytuacja nie miała miejsca? - Magda

    skomentuj (0)
  • Praca konsultanta już nie taka straszna?

    06-06-2016 00:00

    Wciąż pokutuje obraz konsultanta, który pracuje bardzo długo, bardzo ciężko i za bardzo małe pieniądze. Tymczasem w ostatnich latach branża call center przeszła metamorfozę. Jak teraz pracuje się na słuchawkach?

    skomentuj (1)
  • Nie rób tego, jeśli chcesz utrzymywać dobre relacje w pracy

    30-05-2016 00:00

    Przestrzeń biurowa to strefa wojny, a jedynym bezkonfliktowym środowiskiem pracy jest samotnia pustelnika. Można się jednak postarać i nie uprzykrzać życia pozostałym pracownikom swoimi z pozoru nieszkodliwymi zachowaniami.

    skomentuj (0)
  • Przerwa od obowiązków, czyli dobry sposób na zawodowy sukces

    23-05-2016 00:00

    Brzmi przewrotnie, ale nie brakuje dowodów na skuteczności tej metody. Za przykład niech posłuży historia Natalii i Hani, dwóch 30-latek z Wrocławia, które zawiesiły kariery i wyruszyły w podróż życia.

    skomentuj (0)
  • Jak płacić dobrze, sprawiedliwie i efektywnie

    23-05-2016 00:00

    System naliczania wynagrodzeń panujący w polskich firmach przestaje się sprawdzać, a podwyżki nie poprawią trwale sytuacji. Czy istnieją skuteczne rozwiązania, które pogodzą oczekiwania pracowników z możliwościami pracodawców?

    skomentuj (0)
  • Model "usługa za usługę" zmieni świat?

    16-05-2016 00:00

    Dzięki internetowi i nowoczesnym technologiom świat stał się globalną wioską, w której każdy ma coś do zaoferowania. Przy odrobinie wprawy można żyć na wysokim poziomie bez uszczerbku dla portfela