Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

  • 7 cech, dzięki którym odnajdziesz się w branży IT

    27-06-2017 18:23

    Współczesny informatyk nie musi mieć wykształcenia technicznego. Nie zgadniecie, jakie cechy wystarczą, żeby rozpocząć pracę w jednej z najbardziej przyszłościowych i najlepiej płatnych branż.

    skomentuj (7)
  • Po czym poznać, że naprawdę lubisz swoją pracę?

    23-06-2017 20:03

    W pracy spędzamy jedną trzecią dnia. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy do niej chodzili przez ok. 40 lat. To połowa życia. Dobrze by było nie spędzić jej w miejscach, w których źle się czujemy. Po czym poznać, że chociaż czasem daje nam w kość, to tak naprawdę lubimy swoją pracę?

    skomentuj (4)
  • Jak odejść z pracy, żeby nikt nie miał nam tego za złe?

    22-06-2017 18:11

    - W obecnej firmie pracuję od niespełna czterech miesięcy. Na początku czerwca po zakończonym okresie próbnym od razu podpisałem umowę na czas nieokreślony. Kilka dni później odezwała się do mnie firma, w której chciałem pracować od dziecka. To pod każdym względem oferta marzeń i na pewno ją przyjmę. Nie wiem tylko jak powiedzieć obecnemu zespołowi, że odchodzę. Poświecili mi dużo czasu i uwagi w ostatnich miesiącach. Na dodatek zostałem już przydzielony do ważnego projektu. Jak odejść z klasą? - pyta w mailu do redakcji Rafał.

    skomentuj (2)
  • 7 sygnałów świadczących o tym, że najwyższy czas na urlop

    19-06-2017 18:31

    Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które "nie potrzebują urlopu" albo uważasz, że "nigdy nie ma na niego dobrego momentu", to mamy dla Ciebie złą wiadomość - chroniczne przemęczenie i stres prowadzą do wypalenia zawodowego. Sprawdź, czy Twój organizm daje Ci sygnały, że pora odpocząć.

    skomentuj (3)
  • 5 pytań, których nie powinniśmy zadawać kolegom z pracy

    16-06-2017 18:33

    To, że od lat pracujemy z kimś w jednej firmie wcale nie oznacza, że możemy go pytać o co chcemy. Oto pięć pytań, które powinniśmy zachować dla naprawdę zaufanych osób.

    skomentuj (20)
  • Najnowszy magazyn Twoja Kariera już do pobrania!

    07-06-2017 13:09

    Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie szukać pracy? Zastanawiasz się, jak napisać CV, dzięki któremu dostaniesz odpowiedź od rekrutera? Chciałbyś odbywać rozmowy rekrutacyjne bez stresu? Zajrzyj do nowej edycji magazynu Twoja Kariera i dowiedz się, jak skutecznie szukać pracy oraz jak zaplanować dalszy rozwój zawodowy.

    skomentuj (5)
  • Służbowy e-mail: do czego go nie wykorzystywać?

    05-06-2017 20:34

    Korzystanie ze służbowego maila do celów prywatnych, wysyłanie łańcuszków, żartów i dużych załączników to tylko niektóre z rzecz, które robimy, a nie powinniśmy.

    skomentuj (0)
  • Plan, skupienie i nagroda, czyli jak skutecznie zmotywować się do pracy

    02-06-2017 14:24

    Odpowiednia motywacja to połowa sukcesu. Jeżeli sami nie zachęcimy się do wykonania zadania, to nawet najprostsza, rutynowa czynność zajmie nam długie godziny i zmęczy niewspółmiernie do efektu końcowego. Jak wykrzesać z siebie energię niezbędną do działania?

    skomentuj (7)
  • Czy przyjaźń z szefem jest możliwa?

    30-05-2017 23:08

    Bliska relacja z przełożonym ma szansę przetrwać jedynie w sytuacji, w której obydwie strony - szef i pracownik - będą umiały się do niej zdystansować. W przeciwnym razie intensywne przeplatanie życia zawodowego prywatnym zwiastuje kłopoty.