Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

 • Nowoczesne sposoby na integrację zespołu

  21-10-2016 14:51

  Wyjazd integracyjny czy firmowy wypad na kręgle sprawdzają się w sytuacji, kiedy chcemy wzmocnić relacje w zespole. Kiedy jednak trzeba połączyć ze sobą pracowników dwóch firm o odmiennym stylu zarządzania, trzeba sięgnąć po nietopowe rozwiązania. Skorzystajcie z naszego doświadczenia.

  skomentuj (0)
 • O co na pewno zapyta rekruter

  21-10-2016 12:37

  - Właśnie rozpocząłem studia i chciałbym znaleźć weekendową pracę, żeby dorobić. Nigdy nie byłem na rozmowie o pracę, czego mogę się spodziewać? - Adrian

  skomentuj (4)
 • Ekspert radzi: jak odmłodzić CV

  19-10-2016 18:14


  - Szukam pracy na od ponad dwóch lat. Podejrzewam, że powodem, dla którego nie jestem zapraszana na rozmowy jest fakt, że w tym roku skończę 55 lat. Co mogę zrobić, żeby go ukryć wiek w CV? W szablonach data urodzenia jest wymieniana na początku. Nawet jeżeli ją pominę, to nie ukryję przecież wykształcenia czy poszczególnych lat pracy. Co robić? - Halina

  skomentuj (158)
 • Porada eksperta: mam doskonałe kwalifikacje, dlaczego nikt nie odpowiada na moje CV?

  10-10-2016 00:00

  - Po prawie 10 latach współpracy zdecydowałem się rozstać z moim dotychczasowym pracodawcą. Od końca czerwca aktywnie poszukuję pracy, niestety bez sukcesów. Mam bogate doświadczenie menedżersko-ekonomiczne, ciekawą ścieżkę dotychczasowej kariery, biegle znam trzy języki obce, a odzew na aplikacje jest bardzo mizerny. Zaczynam sobie zadawać dość absurdalne pytanie, czy coś z moim CV jest nie tak? Czy znają Państwo prawdopodobne przyczyny impasu w poszukiwaniu pracy i co można w takiej sytuacji jeszcze zrobić? - Jacek

  skomentuj (183)
 • Samoutrudnianie, czyli "im gorzej, tym lepiej"

  10-10-2016 00:00

  Z obawy przed porażką celowo ściągamy na siebie dodatkowe zadania i obowiązki. To nasz wentyl bezpieczeństwa. W końcu nie udało się nie dlatego, że się nie przygotowaliśmy lub zabrakło nam kompetencji, ale dlatego, że mieliśmy za dużo na głowie.

  skomentuj (1)
 • Kiedy urzędnik chce przejść do korporacji

  10-10-2016 00:00

  Zamiana posady urzędniczej na stanowisko silnie osadzone w biznesie wcale nie jest prosta. Firmy bardzo ostrożnie podchodzą do kandydatów, którzy swoją dotychczasową karierę wiązali z urzędem.

  skomentuj (22)
 • Ekspert radzi: Jak po latach przerwy wrócić na rynek pracy?

  03-10-2016 01:00

  skomentuj (109)
 • Jak skutecznie przyciągnąć specjalistów IT

  26-09-2016 00:00

  Nawiązanie kontaktu z tą grupą kandydatów jest obecnie jednym z największych wyzwań stojących przed rekruterami. Powód? Większość z nich nie szuka pracy ani nie posiada konta w serwisie społecznościowym poświęconym sprawom zawodowym.

  skomentuj (35)
 • Ekspert radzi: czy dla nowych wyzwań warto odejść z pracy, którą lubimy?

  26-09-2016 00:00

  - W ciągu ostatnich dwóch miesięcy dostałam trzy propozycje pracy, chociaż jej nie szukałam. Dwie firmy znalazły mnie za pośrednictwem GoldenLine, a jedna z polecenia. O ile pierwszą propozycję odrzuciłam bez problemu (oferowano dużo niższe wynagrodzenie), to pozostałe są naprawdę interesujące. Tymczasem ja boję się zmiany. W obecnej firmie pracuję od ponad ośmiu lat. Znam wszystkich pracowników, mam swój dopieszczony gabinet, miejsce parkingowe, opanowany dojazd omijający korki. Wiem też, że osiągnęłam w niej już wszystko i wyżej nie awansuję. Nie mam też co liczyć na znaczącą podwyżkę. Można powiedzieć, że w wieku 39 lat osiągnęłam tutaj maksimum swoich możliwości.
  Trudno mi podjąć decyzję o odejściu, bo lubię to, co robię i ludzi, z którymi pracuję. Pozostałe warunki też są OK. Czy mimo to powinnam postawić na rozwój i wyższe zarobki? Boję się, że w nowym miejscu nie będzie tak miło, albo, że sobie nie poradzę - Łucja.

  skomentuj (2)