Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

 • Rozmowa kwalifikacyjna bez stresu

  13-10-2017 17:59

  Spotkanie w sprawie zatrudnienia to ważny moment zarówno dla kandydata, jak i pracodawcy. Podczas kilkudziesięciu minut obydwie strony muszą poznać się na tyle, by podjąć decyzję, czy chcą ze sobą współpracować. Co zrobić, żeby dobrze wykorzystać ten czas?

  skomentuj (0)
 • Jak cię widzą, tak cię zatrudnią

  05-10-2017 20:19

  Rozwój serwisów społecznosciowych sprawił, że rekruterzy coraz częściej szukają za ich pośrednictwem informacji o kandydacie. Dobrze więc mieć na uwadze, że to co podoba się naszym znajomym, niekoniecznie przypadnie do gustu potencjalnemu pracodawcy

  skomentuj (1)
 • Stres w pracy nie pomaga. Jak z nim walczyć?

  03-10-2017 19:18

  Spośród Europejczyków to właśnie Polacy najgorzej radzą sobie z zachowywaniem równowagi między pracą a życiem prywatnym. Wielu z nas cierpi z powodu chronicznego stresu, co źle wpływa nie tylko na zawodową efektywność, ale i relacje międzyludzkie. Co zrobić, żeby poprawić ten stan?

  skomentuj (1)
 • Jeśli chcesz dostać pracę, nie popełniaj tych błędów w CV

  27-09-2017 20:36

  Każdego dnia rekruterzy otrzymują dziesiątki czy nawet setki aplikacji. Na przejrzenie dokumentów jednego kandydata mają średnio 30 sekund. Oto lista sześciu najpopularniejszych błędów, które mogą cię kosztować zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

  skomentuj (47)
 • 6 kompetencji miękkich, niezbędnych do znalezienia pracy

  20-09-2017 20:25

  Jak pokazują międzynarodowe badania oraz obserwacje rynku pracy, uniwersalne kompetencje miękkie, przydatne w każdej specjalizacji i branży, są szeroko poszukiwane wśród kandydatów do pracy. Co więcej, znaczenie umiejętności społecznych i psychofizycznych na rynku pracy stale rośnie, a w roku 2030 nawet dwie trzecie zawodów będzie wymagało wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich. Ekspert Hays wskazuje, w rozwój których obszarów kompetencyjnych warto inwestować.

  skomentuj (46)
 • Rozmowa kwalifikacyjna: proste pytania, z którymi kandydaci mają największy problem

  18-09-2017 18:00

  Są pytania, które pojawiają się podczas każdej rozmowy rekrutacyjnej, niezależnie od branży czy stanowiska, na które aplikujemy. Wszyscy rekruterzy są też zgodni, że stanowią one dla kandydatów największe wyzwanie. Chociaż się ich spodziewamy, rzadko jesteśmy przygotowani do odpowiedzi. Szkoda, bo często to właśnie one mogą zaważyć na decyzji o zatrudnieniu. Jakich pytań zatem powinniśmy się zawsze spodziewać?

  skomentuj (14)
 • Rozmowa kwalifikacyjna: Informacja zwrotna na wagę złota

  12-09-2017 19:28

  Wychodzisz z rozmowy kwalifikacyjnej i masz mętlik w głowie, bo nie umiesz ocenić, jak ci poszło. Niby odpowiedziałeś na wszystkie pytania, ale czy to wystarczy? Mijają dwa tygodnie od rozmowy, a telefon milczy. Zaczynasz się denerwować i powoli tracisz nadzieję, że ktoś się do ciebie odezwie. Stop! Szukanie pracy nie musi kosztować cię tyle nerwów. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek.

  skomentuj (3)
 • Pokolenie Płatków Śniegu - kim są przedstawiciele nowej generacji?

  06-09-2017 20:34

  Pokolenie Płatków Śniegu to kolejna grupa, o której mówi się w kontekście wyzwań rynku pracy oraz bolączki HR-owców. Kim są przedstawiciele wspomnianej generacji, jak odnajdują się w środowisku biznesowym oraz w jaki sposób nawiązać z nimi efektywną współpracę?

  skomentuj (27)
 • Rozmowa rekrutacyjna: O co na pewno zapyta rekruter?

  29-08-2017 19:22

  W przypadku osób nieposiadających doświadczenia zawodowego rozmowa kwalifikacyjna opiera się głównie na próbie oceny ich potencjału i predyspozycji do danej pracy. Zestaw pytań jest zwykle podobny. Przećwiczcie odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy poniżej, a będziecie na tę rozmowę super przygotowani.

  skomentuj (5)