Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

  • Jak skutecznie przyciągnąć specjalistów IT

    26-09-2016 00:00

    Nawiązanie kontaktu z tą grupą kandydatów jest obecnie jednym z największych wyzwań stojących przed rekruterami. Powód? Większość z nich nie szuka pracy ani nie posiada konta w serwisie społecznościowym poświęconym sprawom zawodowym.

    skomentuj (2)
  • Ekspert radzi: czy dla nowych wyzwań warto odejść z pracy, którą lubimy?

    26-09-2016 00:00

    - W ciągu ostatnich dwóch miesięcy dostałam trzy propozycje pracy, chociaż jej nie szukałam. Dwie firmy znalazły mnie za pośrednictwem GoldenLine, a jedna z polecenia. O ile pierwszą propozycję odrzuciłam bez problemu (oferowano dużo niższe wynagrodzenie), to pozostałe są naprawdę interesujące. Tymczasem ja boję się zmiany. W obecnej firmie pracuję od ponad ośmiu lat. Znam wszystkich pracowników, mam swój dopieszczony gabinet, miejsce parkingowe, opanowany dojazd omijający korki. Wiem też, że osiągnęłam w niej już wszystko i wyżej nie awansuję. Nie mam też co liczyć na znaczącą podwyżkę. Można powiedzieć, że w wieku 39 lat osiągnęłam tutaj maksimum swoich możliwości.
    Trudno mi podjąć decyzję o odejściu, bo lubię to, co robię i ludzi, z którymi pracuję. Pozostałe warunki też są OK. Czy mimo to powinnam postawić na rozwój i wyższe zarobki? Boję się, że w nowym miejscu nie będzie tak miło, albo, że sobie nie poradzę - Łucja.

    skomentuj (2)
  • Duże wyzwania zaczynają się od małych kroków

    26-09-2016 00:00

    Daniel Lewczuk w ciągu roku przebiegł cztery pustynie na czterech kontynentach. To wyczyn, który do tej pory udał się zaledwie kilkudziesięciu osobom na świecie. Nam opowiada o sile, jaką daje przełamywanie własnych słabości.

    skomentuj (2)
  • Trzy oznaki, że twoja posada jest zagrożona

    19-09-2016 00:00

    Nawet jeśli ludzie mówią "spodziewałem się tego", to komunikat o utracie pracy jest na ogół naprawdę niemiłym zaskoczeniem. Czy da się je mimo wszystko zminimalizować?

    skomentuj (26)
  • Ekspert radzi: kto z sukcesem odnajdzie się w pracy w sprzedaży

    19-09-2016 00:00

    Regularnie przeglądając ogłoszenia na serwisach rekrutacyjnych, stronach pracodawców i agencji rekrutacyjnych łatwo zauważyć, że ofert pracy w sprzedaży jest bardzo dużo. Firmy na potęgę szukają: sprzedawców, handlowców, kierowników i dyrektorów sprzedaży, przedstawicieli handlowych, telemarketerów, specjalistów ds. obsługi klientów etc. Kto ma szansę na sukces na stanowiskach związanych ze sprzedażą?

    skomentuj (0)
  • Niesamowity efekt kameleona

    19-09-2016 00:00

    Kopiowanie zachowań to spoiwo społeczne, dlatego intuicyjnie powtarzamy gesty innych. Jeśli postaramy się bardziej i zaczniemy to robić świadomie, możemy zwiększyć swoje szanse na udane negocjacje czy podnieść wyniki sprzedaży.

    skomentuj (17)
  • Idealny kandydat okiem rekrutera

    12-09-2016 17:12

    - Idealny handlowiec? Ten z wiedzą, osobowością i umiejętnością autoprezentacji. I na pewno nie ten, który aplikację wysłał przypadkowo - mówią rekruterzy.

    skomentuj (22)
  • Doradzaj, sprzedawaj i nie przejmuj się porażkami

    12-09-2016 11:47

    Praca w sprzedaży to trudny kawałek chleba. Jednak, kiedy zrozumiemy prawa, którymi się rządzi, może się okazać, że to idealne miejsce dla nas.

    skomentuj (32)
  • Słownik stanowisk: kto jest kim w sprzedaży

    12-09-2016 10:11

    Kiedyś w firmach byli wyłącznie handlowcy. Teraz im bardziej rozbudowana organizacja, tym więcej stanowisk w działach sprzedaży. Kto czym się zajmuje?