Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

  • Ekspert radzi: zamiast zawodu zmień branżę

    22-08-2016 00:00

    Osoby chcące się przekwalifikować zwykle zaczynają od pracy w dziale sprzedaży bądź obsługi klienta. Jednak co mają zrobić ci, którzy nie posiadają smykałki do pracy z ludźmi?

    skomentuj (0)
  • Poradnik menedżera: chwal, dziękuj, gratuluj

    22-08-2016 00:00

    Kto ma fajnego szefa? Albo inaczej, kto zna kogoś, kto ma fajnego szefa? Las rąk czy pustynia? A kogo w ostatnim czasie szef pochwalił lub pogratulował mu dobrze poprowadzonego projektu?

    skomentuj (9)
  • Muzyka pomaga w pracy

    22-08-2016 00:00

    Ulubione utwory nie tylko sprawiają przyjemność, ale również zwiększają naszą wydajność, koncentrację i kreatywność. Dobrze wiedzą o tym chirurdzy, którzy rzadko operują w ciszy.

    skomentuj (8)
  • Ekspert radzi: jak szukać pracy na obecnym rynku zatrudnienia

    16-08-2016 00:00

    – Od roku szukam pracy. Ostatnie 13 lat spędziłem w Australii, gdzie ukończyłem studia techniczne (IT) oraz uzyskałem tytułu licencjata z informatyki w zakresie bezpieczeństwa. Ukończyłem również kurs na baristę.
    W jakim trybie aktualnie najlepiej w Polsce szukać pracy? Postawić na internetowe serwisy z ofertami, osobiście składać CV w barach i restauracjach, a może zaufać urzędowi pracy?
    Jestem zainteresowany na równi podjęciem pracy w branży IT, jak i w gastronomii – Maciej.

    skomentuj (0)
  • Etykieta biznesowa, czyli jak nie popełnić gafy

    16-08-2016 00:00

    Czy wypada dorzucić się do rachunku, jeżeli zostaliśmy zaproszeni na spotkanie w restauracji? Kto pierwszy powinien podać rękę na powitanie i dlaczego lepiej nie wybiegać przed szereg, wręczając wizytówkę?

    skomentuj (162)
  • Rozkwit branży produkcyjnej zakończy erę niskich płac?

    08-08-2016 00:00

    Na rynku pracy trwa bitwa o pracownika. Wakatów wciąż przybywa, a bezrobocie w lipcu spadło do nienotowanego od ćwierć wieku poziomu 8,6 proc. Komu zawdzięczamy hossę na rynku pracy?

    skomentuj (11)
  • Rekrutacja: testy psychologiczne to nie wyrocznia

    08-08-2016 00:00

    Testy psychologiczne są często wykorzystywane podczas rekrutacji. Problem zaczyna się, gdy zamiast uzupełnienia oceny kandydata stają się podstawą przyjęcia go do pracy.

    skomentuj (6)
  • Ekspert radzi: jak skutecznie zmienić swój wizerunek w pracy?

    08-08-2016 00:00

    Czasem trudno zerwać negatywną łatkę przyklejoną nam przez współpracowników. Nie jest to jednak niemożliwe i przy odrobinie chęci możemy naprawić relacje z zespołem.

    skomentuj (1)
  • Poradnik menedżera: ludzie najlepiej robią to, co lubią

    08-08-2016 00:00

    Wiedza o tym, że ludzie najlepiej robią to, co lubią, jest strategiczna z punktu widzenia osób zarządzających zespołem i odpowiadających za wynik firmy. Tym bardziej zastanawia, dlaczego znaczna część menedżerów doprowadza do sytuacji, w której wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy.