Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

  • Rozmowa kwalifikacyjna - pytania, które mogą zaskoczyć

    24-04-2017 23:27

    Poza wiedzą o kandydacie i jego doświadczeniu zawodowym, rekruterzy mogą sprawdzić, jak zachowujemy się w sytuacji zaskoczenia czy silnego stresu. Wystarczy, że wyjdą poza konwencjonalną rozmowę i zapytają np. o to, czy czuliśmy się kiedyś jak reklamówka.

    skomentuj (6)
  • Zabójcza nuda w pracy

    21-04-2017 17:07

    Jest tak samo destrukcyjna jak nadmiar pracy i ma objawy wypalenia zawodowego. Nuda - a konkretnie przerdzewienie - dotyczy najczęściej osób, które wykonują mało ambitne zadania.

    skomentuj (4)
  • Gdzie lepiej pracować? W korporacji czy małej firmie?

    19-04-2017 20:04

    Pracownicy małych firm często marzą o pracy w korporacji. Z drugiej strony coraz częściej słyszymy, że pracownicy korporacji mają dość, rzucają posady i zakładają działalność lub przenoszą się do mniejszych przedsiębiorstw. Gdzie i komu jest lepiej?

    skomentuj (16)
  • Ratunku! Szef zaprosił mnie do znajomych na Facebooku

    18-04-2017 19:18

    Przeglądasz zrelaksowany po pracy posty przyjaciół na Facebooku i dostrzegasz z przerażeniem, że twój szef chce dodać Cię do kontaktów. Przez myśl przelatują ci liczne sytuacje, w których ludzie tracą pracę przez Facebooka. Zaczynasz działać nerwowo - odrzucasz zaproszenie, albo przyjmujesz i nerwowo usuwasz swoje wcześniejsze posty. Niepotrzebnie. Co robić?

    skomentuj (10)
  • Nauka języka obcego: jak w końcu się do niej zabrać?

    13-04-2017 07:54

    Jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych i nieustający cel rozwojowy to "nauczę się języka obcego". Niestety, w wielu przypadkach kończy się na obietnicy, że w końcu się tym zajmiemy. Co zrobić, żeby tym razem było inaczej?

    skomentuj (7)
  • Czy przeklinanie w pracy może mieć swoje dobre strony?

    11-04-2017 18:11

    Używanie wulgaryzmów w pracy ma swoje plusy, ale może być również ryzykowne. Kiedy w takim razie warto rzucić mięsem, a kiedy lepiej ugryźć się w język?

    skomentuj (14)
  • Kiedy najlepiej zacząć szukać wakacyjnej pracy?

    10-04-2017 21:25

    Do wakacji jeszcze daleko, ale jeżeli poważnie myślimy o dorabianiu latem, dobrze już teraz zacząć rozglądać się za pracą. Szczególnie taką, która wymaga wyjazdu z kraju.

    skomentuj (1)
  • Organizacja pracy: dzięki tej zasadzie będziesz pracować skuteczniej

    07-04-2017 19:25

    Ustalenie priorytetów porządkuje życie zawodowe. Dzięki nadaniu poszczególnym zadaniom odpowiedniej rangi jesteśmy w stanie zapanować nad swoim czasem. Efekt? Zapomnisz o nadgodzinach lub niedotrzymanych terminach.

    skomentuj (4)
  • Pierwsze kroki na rynku pracy, czyli o czym warto pamiętać

    03-04-2017 18:55

    Żadna kariera zawodowa nie przebiega bez potknięć i złych decyzji. Dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę i nie zadręczać drobiazgami. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać stawiając pierwsze zawodowe kroki.