Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

  • Nie rób z siebie superbohatera

    24-11-2016 18:36

    Rozbuchana ambicja połączona z predyspozycjami do pracoholizmu prowadzi do zjawiska, które amerykańscy eksperci od rynku pracy nazwali "epidemią przeciążenia". Podpowiadamy - nie ma się z czego cieszyć.

    skomentuj (17)
  • Obiecanki cacanki czyli jak nie motywować pracowników

    08-11-2016 18:30

    Polscy pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że tylko zmotywowany do pracy zespół jest w stanie osiągać założone cele. Problem w tym, że nie do końca wiedzą, jak utrzymać moralne wśród pracowników.

    skomentuj (45)
  • Ekspert radzi: wykształcenie czy doświadczenie?

    02-11-2016 15:13

    - Mam 33 lata, od 12 lat pracuje w tej samej branży na określonym stanowisku. Stagnacja jest pozorna, ponieważ mój zawód ciągle się zmienia, a ja z każdym rokiem zdobywam nowe umiejętności i kompetencje.  Myślę o zmianie pracodawcy, ponieważ w obecnej firmie kończą mi się możliwości rozwoju. Problem polega na tym, że w ogłoszeniach na które chciałabym odpowiedzieć jednym z pierwszych oczekiwań jest ukończenie studiów. Zastanawiam się, czy moje bogate i udokumentowane doświadczenie jest w stanie wyrównać ten brak? Dodatkowo zastanawiam się, jak powinnam się zachować, kiedy padnie pytanie o brak wykształcenia wyższego? Powód jest prozaiczny, od początku stawiałam na praktykę, a potem nie było już czasu, żeby dopilnować formalności, jak choćby ukończenie zaocznie jakichkolwiek studiów. - Aldona

    skomentuj (25)
  • Pięć sygnałów, że ta praca nie jest dla ciebie

    28-10-2016 16:49

    Oto lista najczęstszych sygnałów, których nie powinniśmy ignorować.

    skomentuj (30)
  • Ekspert radzi: nie każde stanowisko trzeba wpisywać do CV

    25-10-2016 19:04

    - Ostatnio miałam gorszą passę i nie mogłam znaleźć pracy w zawodzie. W efekcie przez ostatnie dwa lata pracowałam w call center oraz na recepcji w hotelu. Teraz chciałabym znów powalczyć o pracę w swojej branży. Zastanawiam się, czy w CV wymienić pracę na słuchawkach i recepcji?
    Nie wniosła wiele do mojego doświadczenia, a pracodawca może pomyśleć, że jestem kiepska w wyuczonym zawodzie, skoro nikt nie chciał mnie zatrudnić - Dagmara

    skomentuj (7)
  • Trzeba mieć odwagę się przyznać: Nie ogarniam

    24-10-2016 14:12

    Wbrew obiegowej opinii wypalenie zawodowe nie dotyka jedynie pracowników biurowych z długoletnim stażem, którzy znudzili się swoimi obowiązkami. W równym stopniu co zasłużony dyrektor w korporacji jest na nie narażony niedawno zatrudniony pracownik fizyczny.

    skomentuj (7)
  • Nowoczesne sposoby na integrację zespołu

    21-10-2016 14:51

    Wyjazd integracyjny czy firmowy wypad na kręgle sprawdzają się w sytuacji, kiedy chcemy wzmocnić relacje w zespole. Kiedy jednak trzeba połączyć ze sobą pracowników dwóch firm o odmiennym stylu zarządzania, trzeba sięgnąć po nietopowe rozwiązania. Skorzystajcie z naszego doświadczenia.

    skomentuj (0)
  • O co na pewno zapyta rekruter

    21-10-2016 12:37

    - Właśnie rozpocząłem studia i chciałbym znaleźć weekendową pracę, żeby dorobić. Nigdy nie byłem na rozmowie o pracę, czego mogę się spodziewać? - Adrian