Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

 • Kompetencje przyszłości: co na pewno przyda Ci się w pracy?

  24-05-2017 21:32

  Rynek pracy nieustannie się zmienia. Jeśli chcemy dotrzymać mu kroku, musimy stale podnosić swoje kwalifikacje. Na szczęście większość kompetencji, które będą w cenie w ciągu najbliższej dekady, to tzw. umiejętności miękkie, czyli coś, czegoś przy odrobinie dobrej woli jesteśmy w stanie nauczyć się sami podczas wykonywania bieżących obowiązków.

  skomentuj (0)
 • Czego kandydaci oczekują od rynku pracy?

  12-05-2017 18:07

  Jak wynika z raportu ManpowerGroup Solutions*, obecnie kandydaci oczekują kompleksowych informacji na temat potencjalnego pracodawcy i warunków zatrudnienia. Czasy, kiedy ogłoszenia składały się jedynie z wymagań mamy już za sobą.

  skomentuj (28)
 • Pięć sposobów na to, żeby pracownicy byli zdrowsi i zadowoleni

  05-05-2017 19:42

  Sukces każdej firmy zależy przede wszystkim od efektywności pracowników - od ich zaangażowania, kreatywności, efektywności oraz, a może przede wszystkim od ich zdrowia. Jak pokazują badania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy jedno euro zainwestowane w utrzymywanie zdolności do pracy, przynosi zysk od 4 do 6 euro we wzroście produktywności.

  skomentuj (12)
 • O co musisz zapytać rekrutera, żeby wiedzieć, czy przyjąć tę pracę

  04-05-2017 19:47

  Wielu kandydatów nie wykorzystuje możliwości, jakie niesie ze sobą możliwość zadawania pytań potencjalnemu pracodawcy. Tymczasem wiedza, którą możemy dzięki nim zyskać jest niezbędna przy podejmowaniu decyzji, czy w ogóle chcemy związać się z daną firmą.

  skomentuj (7)
 • Dobry pracownik to wyspany pracownik

  27-04-2017 17:17

  Nieprzespana noc to coś więcej niż tylko zmęczenie na drugi dzień. Gorsza koncentracja, drażliwość i trudności w radzeniu sobie z niepowodzeniami. Niewyspani zachowujemy się inaczej niż zazwyczaj.

  skomentuj (6)
 • Powody, dla których najczęściej zmieniamy pracę

  26-04-2017 22:04

  Niskie bezrobocie i tzw. rynek pracownika stwarzają idealną okazję do zmiany pracy na lepszą. To powód do radości dla pracowników, a dla pracodawców którzy tracą personel - źródło problemów.

  skomentuj (5)
 • Rozmowa kwalifikacyjna - pytania, które mogą zaskoczyć

  24-04-2017 23:27

  Poza wiedzą o kandydacie i jego doświadczeniu zawodowym, rekruterzy mogą sprawdzić, jak zachowujemy się w sytuacji zaskoczenia czy silnego stresu. Wystarczy, że wyjdą poza konwencjonalną rozmowę i zapytają np. o to, czy czuliśmy się kiedyś jak reklamówka.

  skomentuj (14)
 • Zabójcza nuda w pracy

  21-04-2017 17:07

  Jest tak samo destrukcyjna jak nadmiar pracy i ma objawy wypalenia zawodowego. Nuda - a konkretnie przerdzewienie - dotyczy najczęściej osób, które wykonują mało ambitne zadania.

  skomentuj (6)
 • Gdzie lepiej pracować? W korporacji czy małej firmie?

  19-04-2017 20:04

  Pracownicy małych firm często marzą o pracy w korporacji. Z drugiej strony coraz częściej słyszymy, że pracownicy korporacji mają dość, rzucają posady i zakładają działalność lub przenoszą się do mniejszych przedsiębiorstw. Gdzie i komu jest lepiej?

  skomentuj (18)