Strefa HR - motywacja, zarządzanie, sukces

  • Ekspert radzi: Nie nadaję się do żadnej pracy, znowu mnie zwolnili

    22-08-2017 18:07

    - Ostatnio zgubiłam służbowy telefon, wcześniej wysłałam do klienta maila z historią korespondencji, której nie powinien widzieć. Czy ja się do niczego nie nadaję? - pyta nasza czytelniczka.

    skomentuj (17)
  • Praca za granicą: jak się do niej przygotować?

    18-08-2017 19:49

    Poszukiwanie pracy za granicą nie jest łatwym zadaniem. Nawet po znalezieniu interesującej oferty, jeszcze przed aplikowaniem, dobrze dowiedzieć się jak najwięcej na temat warunków zatrudnienia i lokalnego rynku pracy. Warto także poznać sposoby, które mogą zwiększyć szansę na zdobycie pracy.

    skomentuj (5)
  • CV poradnik - jak zdobyć pracę marzeń

    17-08-2017 18:01

    Firmy chcąc się rozwijać muszą nieustannie poszukiwać nowych pracowników. Eksperci Michael Page podpowiadają jak stworzyć bezkonkurencyjne CV i zdobyć pracę marzeń.

    skomentuj (9)
  • Szef mnie nie lubi. Czy odejście z pracy jest jedynym rozwiązaniem?

    14-08-2017 18:50

    - Pracuje w firmie od wielu lat. Lubię to co robię i jestem w tym dobra. Niestety, kilka miesięcy temu zmienił się szef, który od samego początku ma do mnie jakieś zastrzeżenia. Nie pasuje mu dosłownie wszystko. Najgorzej jest na spotkaniach, kiedy ignoruje moje pomysły i uwagi, chociaż zespół potwierdza, że są słuszne. Raz mu powiedziałam, że jest w stosunku do mnie niemiły, to stwierdził, że wiem gdzie są kadry i w każdej chwili mogę złożyć wypowiedzenie, jak coś mi się nie podoba. Czy faktycznie odejście z pracy jest jedynym rozwiązaniem, bo w takiej atmosferze dłużej nie wytrzymam. Co mogę zrobić? - Aneta

    skomentuj (9)
  • Talent: najbardziej przereklamowane słowo używane przez rekruterów

    09-08-2017 16:06

    Słowo "talent" stało się jednym z najbardziej przereklamowanych, ale też zdewaluowanych określeń w obszarze HR. Ponieważ dla wielu grup zawodowych znaczy coś innego, nikt do końca nie potrafi wytłumaczyć, czym lub kim ten "talent" właściwie jest, choć dobrze byłoby to ustalić.

    skomentuj (54)
  • Idealne CV: których informacji lepiej nie pomijać?

    03-08-2017 18:54

    Firma doradztwa personalnego Michael Page zapytała rekruterów z 12 krajów, w tym m.in. Niemiec, Włoch, Francji, Polski, Hiszpanii, Szwecji czy Turcji o to, jak powinni wyglądać idealne CV i czego absolutnie nie powinniśmy w nim pomijać. Oto co odpowiedzieli.

    skomentuj (27)
  • 5 pytań, które bardzo często padają podczas rozmowy rekrutacyjnej

    01-08-2017 18:15

    Każdy, kto wybiera się na rozmowę kwalifikacyjną, próbuje przewidzieć jej scenariusz i pytania, które padną ze strony rekrutera. Podpowiadamy, czego możecie się spodziewać.

    skomentuj (40)
  • 5 rzeczy, po których poznasz dobrego pracodawcę

    31-07-2017 20:26

    W ogłoszeniu o pracę i na stronie internetowej można napisać wszystko, ale po czym poznać, czy firma, w której staramy się o pracę, faktycznie jest dla nas najlepszym miejscem?

    skomentuj (3)
  • Nie tylko kandydaci popełniają błędy. Co na sumieniu mają rekruterzy?

    21-07-2017 20:29

    Brak przygotowania do rozmowy, naiwne pytania, zero konkretów i... dużo, dużo więcej. Zapytaliśmy osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy były na rozmowie o pracę, o to jakie wpadki popełnili rekruterzy.