Planowanie kariery staże studenckie, praktyki, szkolenia, dyplomy

  • Coraz bliżej finału "Grasz o staż"

    14-04-2014 13:00

    Skończył się nabór wniosków do konkursu "Grasz o staż". Zgłosiło się niemal 2 tys. osób. Które zadania cieszyły się największą popularnością i co teraz czeka uczestników?

    skomentuj (0)
  • Graj też o nagrody

    24-02-2014 16:46

    Płatne staże to nie wszystko, co pracodawcy przygotowali dla młodych w 19. edycji "Grasz o staż".

    skomentuj (0)
  • Wystartuj, wygraj i zostań na stałe u fundatorów staży

    24-02-2014 16:05

    O tym, jakie korzyści niesie ze sobą udział w konkursie "Grasz o staż" rozmawiamy z Anną Łukawską*, która laureatką konkursu była dwa razy

    skomentuj (0)
  • Czy po praktykach będzie praca?

    24-02-2014 15:35

    Udział w "Grasz o staż" to nie tylko szansa na zdobycie doświadczenia i wpisu w CV, ale również pracy. Kogo w tym roku szukają firmy i jakie mają plany wobec stażystów?

    skomentuj (0)
  • Jak i gdzie szuka się teraz pracy

    09-12-2013 12:22

    "Napiszę CV, list motywacyjny, odpowiem na kilka fajnie brzmiących ogłoszeń i będę czekać, aż zaproszą mnie na rozmowę" - jeżeli tak wyobrażacie sobie szukanie pracy, to mamy złą wiadomość: to jedna z najmniej efektywnych metod. Podpowiadamy, co zrobić, żeby się udało

    skomentuj (8)
  • Nauka w parze z biznesem

    23-09-2013 14:07

    Funkcjonowanie uczelni bez współpracy z biznesem jest dziś praktycznie niemożliwe, a z pewnością bezcelowe. Kto w tej relacji korzysta najbardziej?

    skomentuj (0)
  • Praktyki i staże - wiedza, która buduje sukces. Do pracy, gotowi? Start!

    03-09-2013 15:10

    W latach 2013-2015 na polski rynek pracy wkroczy ponad 1,3 mln absolwentów szkół wyższych. To największa fala absolwentów po 1945 roku. Dziś jednak samo ukończenie studiów nie gwarantuje sukcesu na rynku pracy, a dyplom nie jest już przepustką do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Pracodawcy coraz bardziej cenią praktyczną wiedzę, doświadczenie i kompetencje. Jak zdobyć je podczas studiów?

    skomentuj (0)
  • "Grasz o staż": 2 tygodnie w Szkocji

    28-08-2013 14:43

    Paulina Socha jest laureatką 18. edycji "Grasz o staż". Wygrała staż w firmie Microsoft, a w nagrodę za zdobycie największej ilości punktów w konkursie wyjechała na kurs International Business and Negotiation Skills Programme na University of St Andrews w Szkocji. Nam zrelacjonowała swój pobyt.

    skomentuj (0)
  • Uczelnia uczelni nierówna, jak wybrać najlepszą?

    15-07-2013 12:28

    O szansach na znalezienie pracy tuż po studiach decydują trzy czynniki - kierunek studiów, jakość uczelni i doświadczenie zawodowe zdobyte w trakcie nauki