Porady i ciekawostki o rozwoju osobistym

  • Zmiana pracy: kiedy warto to zrobić?

    13-06-2016 17:46

    Bagatelizujemy skutki niezadowolenia z pracy i tkwimy w niej latami. Tymczasem w trosce o nasz rozwój i dobre samopoczucie eksperci przekonują, że raz na kilka lat dobrze jest zboczyć z obranej ścieżki kariery .

    skomentuj (4)
  • MBA dla informatyka

    12-10-2015 00:00

    Choć informatycy zarabiają duże pieniądze, to jednak sama wiedza im nie wystarczy, żeby zrobić zawrotną karierę w branży IT. Czego jeszcze muszą się nauczyć? Rozmowa z Aleksandrem Kisilem, dyrektorem programu MBA IT na Uczelni Łazarskiego

    skomentuj (0)
  • Podyplomowe z przyszłością

    25-09-2015 19:33

    Studia podyplomowe, spośród wszystkich rodzajów kształcenia wyższego, najszybciej potrafią się dopasować do wymagań rynku pracy. Dlatego w przyszłości będą bardzo popularne. Rozmowa z dr Małgorzatą Gałązką-Sobotką dyrektor Centrum Kształcenia...

    skomentuj (0)
  • Podyplomowe po licencjacie?

    21-09-2015 00:00

    Dzisiejsze planowanie ścieżki edukacji przypomina wyścig zbrojeń. Trzeba mieć wszystkiego więcej i lepiej niż rówieśnicy, bo inaczej nici z pracy. Czy na pewno?

    skomentuj (1)
  • Pracodawcy płaca krocie za egzotyczny język obcy

    17-09-2015 17:04

    Źródeł motywacji do nauki języka obcego jest wiele, ale jeden z najczęstszych powodów to chęć umocnienia swojej pozycji na rynku pracy i zwiększenia zarobków. Podpowiadamy, które języki egzotyczne pomogą szybko osiągnąć ten cel

    skomentuj (0)
  • Ucz się języków, a zarobisz więcej

    14-09-2015 00:00

    Eksperci mają prostą radę dla osób liczących na wyższą pensję. Brzmi ona: nauczcie się języka obcego. Który język gwarantuje najwyższe zarobki?

    skomentuj (0)
  • Znajomość obcego może gwarantować pracę?

    14-09-2015 00:00

    Są branże, w których na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszycie zasadnicze pytanie. Brzmi ono: jak dobrze znasz angielski?

    skomentuj (0)
  • Czy cena jest wyznacznikiem jakości?

    14-09-2015 00:00

    Szacuje się, że polskie uczelnie oferują ok. 230 rodzajów studiów podyplomowych i powyżej 50 programów MBA. Najtańsze kosztują ok. 2 tys. zł, najdroższe tyle co nowe, luksusowe auto (około 150 tys. zł).Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

    skomentuj (0)
  • Co nowego na studiach podyplomowych?

    31-08-2015 00:00

    Każdego roku oferta studiów podyplomowych poszerza się o kierunki dostosowane do przemian na rynku pracy. Oto nasz subiektywny przewodnik po nowościach.