List motywacyjny wzór - kucharz

.
08.06.2010 , aktualizacja: 26.07.2010 12:59
A A A
?Posiadam pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kucharza, zdobyte w dwóch restauracjach oraz w pięciogwiazdkowym hotelu. Zwłaszcza w tym ostatnim, w którym pracowałem przez trzy lata, przyswoiłem sobie najwyższe standardy kucharskie, które utrzymuję do dziś. Praca w restauracjach (kuchnia włoska i francuska) z kolei zaznajomiła mnie z rozmaitymi potrawami, nauczyła też świetnego warsztatu.?
Warszawa, 23.05.2010

Restauracja ABC

Szef Kuchni

Szanowny Panie,

Jest mi niezmiernie miło przedstawić Panu swą kandydaturę na stanowisko kucharza w restauracji ABC. Restauracja ta, jako uważana za jedną z najlepszych w mieście, od zawsze uznawana była przeze mnie jako miejsce, w którym chciałbym pracować i podnosić kulinarne kwalifikacje.

Są to kwalifikacje już teraz bardzo wysokie, co tym bardziej umacnia mnie w przekonaniu, że Państwa restauracja jest odpowiednim dla mnie miejscem, a ja odpowiednim dla niej kucharzem. Posiadam pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kucharza, zdobyte w dwóch restauracjach oraz w pięciogwiazdkowym hotelu. Zwłaszcza w tym ostatnim, w którym pracowałem przez trzy lata, przyswoiłem sobie najwyższe standardy kucharskie, które utrzymuję do dziś. Praca w restauracjach (kuchnia włoska i francuska) z kolei zaznajomiła mnie z rozmaitymi potrawami, nauczyła też świetnego warsztatu.

W miarę zdobywanego doświadczenia zakres moich obowiązków poszerzał się o zadania pozakucharskie. Dziś posiadam doświadczenie także w tworzeniu menu oraz w zaopatrzeniu restauracji/hotelu w artykuły spożywcze i sprzęt kuchenny. Szkoliłem także nowych kucharzy, dbałem również o wzorową czystość kuchni, naczyń oraz sprzętu kuchennego. Zarówno to, jak i jakość przygotowywanych przez mnie potraw, zostało zauważone przez recenzentów restauracji, w których pracowałem. Obie cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród recenzentów, jak i gości restauracji.

Chciałbym mieć możliwość zaprezentowania swoich kompetencji bezpośrednio, zachęcam więc do kontaktu.

Z poważaniem

Zobacz także