Wzór listu motywacyjnego - informatyk

.
14.06.2010 , aktualizacja: 02.12.2011 12:46
A A A
?W swoim blisko dziesięcioletnim doświadczeniu zawodowym pracowałem na stanowiskach związanych z administrowaniem systemami zarówno UNIX-owymi, jak i Windows'owymi w środowiskach produkcyjnych w firmach o dużym rozproszeniu terytorialnym. Byłem odpowiedzialny za infrastrukturę sieciową w firmie oraz jej oddziałach, a także za administrację serwerami sieciowymi i pocztowymi firmy. Dużą część moich obowiązków stanowi zawsze wsparcie użytkowników w kwestiach IT.?
Warszawa, 23.05.2010

Firma ABC Sp. z o.o.

Dział IT, Dyrektor Działu

Szanowny Panie,

Chciałbym w tym liście zaprezentować swoją kandydaturę na stanowisko informatyka w Dziale IT w firmie ABC. Zarówno kompetencje techniczne, jak i inne aspekty mojej kandydatury (np. doświadczenie w informatycznym wsparciu użytkowników) wyjątkowo predysponują mnie do tej roli. Dodatkowo, firma ABC znana jest mi ze stosowania nowoczesnych technologii, co jest dla mnie tym bardziej motywujące do złożenia swojej aplikacji.

W swoim blisko dziesięcioletnim doświadczeniu zawodowym pracowałem na stanowiskach związanych z administrowaniem systemami zarówno UNIX-owymi, jak i Windows'owymi w środowiskach produkcyjnych w firmach o dużym rozproszeniu terytorialnym. Byłem odpowiedzialny za infrastrukturę sieciową w firmie oraz jej oddziałach, a także za administrację serwerami sieciowymi i pocztowymi firmy. Dużą część moich obowiązków stanowi zawsze wsparcie użytkowników w kwestiach IT. Sprawia mi to satysfakcję, gdyż w zadaniach tych mam okazję w bezpośredni sposób wykazać pracownikom firmy przydatność zastosowań informatycznych w rozwiązywaniu ich codziennych problemów i ulepszaniu ich pracy.

Posiadam wszystkie kluczowe, przydatne w pracy na stanowisku informatyka certyfikaty (szczegóły w moim CV) - zwłaszcza certyfikaty Microsoftu oraz Cisco. Wielokrotnie i z sukcesem negocjowałem z dostawcami rozwiązań oraz sprzętu IT, dzięki czemu infrastrukturę i procesy IT usprawniałem zawsze relatywnie niedużym kosztem. Za inny swój atut uważam nieustanną chęć poszerzania swojej wiedzy, co w obszarze szybko zmieniających się technologii informatycznych ma szczególne znaczenie. Zdobyte certyfikaty są tego jednym z dowodów.

Myślę, że zarządzany przez Pana dział IT w mojej osobie zyskałby bardzo cennego, kompetentnego pracownika. Swe atuty techniczne i pozatechniczne bardzo chętnie poddam weryfikacji na bezpośrednim spotkaniu u Państwa, na które wyrażam gotowość.

Z poważaniem