List motywacyjny wzór - księgowa

.
14.06.2010 , aktualizacja: 15.04.2013 17:48
A A A
"Posiadam wyższe wykształcenie w obszarze finansów, uzupełnione o studia podyplomowe z rachunkowości i podatków oraz liczne profesjonalne kursy m.in. z obszaru kadr i płac. Kurs dla samodzielnych księgowych planuję na najbliższy rok. W swej ponad siedmioletniej karierze pracowałam w obszarze księgowości w dużych firmach (ponad 500 osób)."
Warszawa, 23.05.2010

Firma ABC Sp. z o.o.

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacyjne, zamieszczone na portalu Gazetapraca.pl, przesyłam swe dokumenty aplikacyjne na stanowisko księgowej.

Jestem przekonana, że mój dalszy rozwój zawodowy w organizacji takiej jak firma ABC byłby naturalną kontynuacją moich dotychczasowych sukcesów w obszarze księgowości. Spełniam wszystkie stawiane przez Państwa wymagania wobec kandydatów, co także jest dowodem, iż jestem właściwą osobą, by na dłużej i z sukcesem wesprzeć procesy księgowości w Państwa firmie.

Posiadam wyższe wykształcenie w obszarze finansów, uzupełnione o studia podyplomowe z rachunkowości i podatków oraz liczne profesjonalne kursy m.in. z obszaru kadr i płac. Kurs dla samodzielnych księgowych planuję na najbliższy rok. W swej ponad siedmioletniej karierze pracowałam w obszarze księgowości w dużych firmach (ponad 500 osób). Posiadam doświadczenie w przygotowywaniu deklaracji podatkowych VAT, CIT i PIT, a także deklaracji dla NBP oraz GUS. Ponadto, jestem odpowiedzialna za księgowanie i prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz comiesięczne sporządzanie bilansu i rachunku wyników. Biegle obsługuję aplikacje księgowe, takie jak Płatnik i Symfonia. Pracowałam także w systemie informatycznym SAP (moduły finansowe).

W pracy wyróżniam się dokładnością, skrupulatnością oraz terminowością. Współpracujące ze mną osoby z różnych działów mojej firmy cenią moją rzetelność, zawsze też mogą liczyć na fachową pomoc w kwestiach księgowo-finansowych.

Państwa firma, zatrudniając mnie, zyskałaby profesjonalną, doświadczoną księgową. Jestem gotowa na spotkanie w Państwa siedzibie, by szerzej zaprezentować swoją kandydaturę.

Z poważaniem