List motywacyjny wzór - kierownik

.
14.06.2010 , aktualizacja: 15.04.2013 17:49
A A A
?Posiadam ponad piętnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami o różnej wielkości (od kilku, do ponad pięćdziesięciu osób), w firmach z kapitałem polskim i zagranicznym. Moje wcześniejsze doświadczenie na stanowiskach specjalistycznych, na których rozpoczynałem swą karierę zawodową, dało mi niezbędne kompetencje merytoryczne, niezwykle przydatne w Państwa branży. Dzięki nim, już w roli managera, zawsze posiadałem niekwestionowany autorytet wśród podległych mi pracowników.?
Warszawa, 25.05.2010

Firma ABC Sp. z o.o.

Szanowni Państwo,

Niniejszym zgłaszam swą kandydaturę na stanowisko kierownika w departamencie Państwa firmy. Firma ABC od zawsze uznawana była przeze mnie jako nowocześnie podchodząca do procesów zarządzania, a tym samym jako miejsce, w którym osoba o moich umiejętnościach i doświadczeniu mogłaby w pełni wykorzystać swój potencjał.

Posiadam ponad piętnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami o różnej wielkości (od kilku, do ponad pięćdziesięciu osób), w firmach z kapitałem polskim i zagranicznym. Moje wcześniejsze doświadczenie na stanowiskach specjalistycznych, na których rozpoczynałem swą karierę zawodową, dało mi niezbędne kompetencje merytoryczne, niezwykle przydatne w Państwa branży. Dzięki nim, już w roli managera, zawsze posiadałem niekwestionowany autorytet wśród podległych mi pracowników.

Autorytet ten budowałem także w oparciu o naturalne predyspozycje osobowościowe, zwłaszcza cechy przywódcze. W zarządzanych przeze mnie zespołach we względnie krótkim czasie potrafiłem zjednoczyć ich członków wokół wspólnych celów. Moi podwładni zawsze posiadali wysoki stopień identyfikacji z wartościami firmy, efektem tego był niski poziom rotacji pracowników i ich wysoka satysfakcja z wykonywanych obowiązków. Nie mniej ważną moją umiejętnością jest zdolność szybkiego identyfikowania i konstruktywnego rozwiązywania konfliktów grupowych.

Specjalistyczną wiedzę oraz naturalne predyspozycje przywódcze łączę z doskonałą organizacją pracy własnej i mojego zespołu. Wyznaczone mi cele czy powierzone projekty realizuję zgodnie z przewidzianymi terminami. Liczne szkolenia managerskie, które odbyłem, traktuję jako cenne wsparcie mojego warsztatu i źródło wiedzy o najnowszych trendach w zarządzaniu.

Chętnie wykażę więcej swoich atutów na bezpośrednim spotkaniu. Jestem otwarty co do jego terminu.

Z poważaniem

Skutecznie CV- krok po kroku