Koniec dyktatury "hejterów" w sieci

pap, bsn
06.06.2014 , aktualizacja: 25.08.2014 16:23
A A A
Wyzwiska, obelgi, złośliwości to codzienność w internetowych komentarzach. Anonimowa nienawiść dotyka wszystkich i dotyczy wszystkiego. Czas bezkarności "hejterów" ma się jednak skończyć
Problem naruszania godności, czy bezpodstawnych oskarżeń w sieci dotyka m.in. przedstawicieli zawodów pożytku publicznego. Na przykład lekarze narażeni są na ataki słowne, a sprawcy dzięki pozornej anonimowości czują się bezkarnie. Takie praktyki chcą ukrócić autorzy projektu "Apostołowie opinii". Postawili sobie za cel ograniczenie poziomu agresji w internecie i wyciągnięcie konsekwencji wobec hejterów.

-" Jeżeli jesteś administratorem lub właścicielem forum, portalu lub bloga i dostałeś nasze wezwanie dotyczące naruszenia dóbr osobistych Naszego Klienta powinieneś wiedzieć, że:

Apostołowie Opinii to agencja ochrony wizerunku w Internecie, w której skład wchodzą m.in. najlepsi prawnicy, którzy dołożą wszelkich starań, aby osoba, której dobra osobiste zostały naruszone na Twoim forum, uzyskała całkowitą rekompensatę za poniesione szkody" - czytamy na internetowej stronie projektu.

Zespół składający się, oprócz prawników, także z analityków i specjalistów od marketingu rozpoczął swoją akcję pod hasłem: "Koniec dyktatury hejterów".

Grupą podwyższonego ryzyka są lekarze. Z badań wynika, że są oni najbardziej narażeni na szkalujące opinie. - Dziś żaden lekarz, nawet ten wykonujący swoją pracę rzetelnie i z pasją, nie może czuć się bezpiecznie - zauważa twórca projektu, Michał Fedorowicz.

Świadomość społeczna stale rośnie. Coraz częściej słychać też głosy, że świat wirtualny powinien podlegać podobnym regulacjom, co otaczająca nas rzeczywistość. Dotyczy to zarówno zakrojonego na szeroką skalę łamania praw autorskich, jak i zataczającej coraz szersze kręgi agresji słownej. Apostołowie opinii popierają ten punkt widzenia i szukają skutecznych metod na uregulowanie zasad funkcjonowania społeczeństwa w świecie wirtualnym.

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX