Praca w służbie Wuja Sama

eM
06.10.2009 , aktualizacja: 06.10.2009 11:42
A A A
W czasach recesji rządowa posada w amerykańskiej administracji może się okazać bezpieczną przystanią. Gwarantuje bowiem bezpieczeństwo zatrudnienia, stały wzrost płacy i bardzo atrakcyjne dodatki socjalne.
Podstawowym źródłem informacji dla osób szukających posady w administracji jest strona www.usajobs.gov. Każdego dnia pojawia się tam 35 000 nowych ofert pracy - zarówno w instytucjach federalnych, stanowych, jak i miejskich - pisze seusa.info. Podstawowe warunki, który musi spełnić potencjalny kandydat to pozwolenie na legalny pobyt, na pracę i dobra znajomość języka angielskiego. Następnie drogą internetową składa się podanie o pracę (resume), które powinno być dostosowane do warunków przedstawionych przez przyszłego pracodawcę. Kogo szuka amerykańska administracja rządowa? Przedstawicieli bardzo różnych zawodów.

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2009 - ile zarabiają Polacy? Porównaj swoje wynagrodzenieDepartament Sprawiedliwości poszukuje na przykład 637 pracowników. Począwszy od sekretarek, elektryków, specjalistów HR, poprzez sprzedawców, kucharzy, programistów, psychologów, na szefach departamentów kończąc. Oczywiście na każde stanowisko przewidziane są różne wymagania, i niektóre z ofert są dla imigrantów niedostępne z powodu braku amerykańskiego obywatelstwa. Największy plus rządowej posady, to bezpieczeństwo zatrudnienia. Dodatkowo z rynku pracy odchodzą osoby urodzone w okresie baby boomu, więc ilość wakatów będzie się zwiększać.Zobacz także