NYPD szuka imigrantów

eM
05.01.2010 , aktualizacja: 05.01.2010 13:06
A A A
Nowojorska policja przyjmuje w swoje szeregi coraz więcej imigrantów. W ciągu trzech ostatnich lat mundury NYPD otrzymało 1042 obywateli urodzonych poza granicami USA.
Przez ostatnie trzy lata nowojorska policja zatrudniła 5593 nowych funkcjonariuszy, 1042 z nich to emigranci - pisze seusa.info. Przyjechali z 88 krajów, najwięcej z Dominikany (263), Haiti (78), Jamajki (59), Pakistanu (29) i Rosji (18). Łącznie władają 28 językami i to główna cecha, która ułatwiła im zdobycie pracy w NYPD.

Nowy Jork jest bowiem najbardziej zaludnionym miastem USA, w którym mieszkają przedstawiciele wielu kultury i przybysze z każdego zakątka świata. Najwięcej imigrantów pochodzi z Dominikany, Chin, Jamajki, Rosji, Włoch, Indii, Rumunii i oczywiście Polski. Nasi rodacy pracujący w szeregach nowojorskiej policji zrzeszają się w Pulaski Association. Organizacja, sięgająca swoimi korzeniami do 1956 roku, ma obecnie ponad 1500 członków. Zrzeszenie wręcza własne odznaczenia, wspiera leczenie polskich dzieci w USA i wypłaca stypendia uczniom.

Oficerem nowojorskiej policji może zostać obywatel USA. Dla przybyszów z zagranicy niezbędnym dokumentem jest więc Certificate of Naturalization. Kandydaci posiadający jedynie pozwolenie na stały, lub czasowy pobyt mogą otrzymać posadę Traffic Enforcement Agent - szczegóły na stronie nyc.gov/nypd.Zobacz także