Seksowny hydraulik promuje Polskę

dk, Bydgoszcz
22.06.2005 , aktualizacja: 22.06.2005 00:00
A A A
21-letni Piotr Adamski został twarzą żartobliwej kampanii reklamującej nasz kraj. ?Zostaję w Polsce. Przyjeżdżajcie jak najlicznej? - woła do Francuzów z plakatu, przebrany za hydraulika.
Piotr jest absolwentem ILiceum Ogólnokształcącego.

Dziś mieszka wWarszawie, pracuje jako model. Plakat z Piotrem w roli seksownego hydraulika umieszczony w internecie zachęca do odwiedzenia naszego kraju. Od kilku dni robi na Zachodzie furorę.

Akcję wymyśliło Zagraniczne Przedstawicielstwo Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu.

- Ponad dwa tygodnie temu otrzymałem propozycję sesji zdjęciowej i od razu się zgodziłem, bo cel kampanii jest świetny -mówi Adamski. -Wprawdzie niedawno podpisałem dwuletni kontrakt z firmą Sunset Suits, ale plakat promuje nasz kraj, więc bez problemu mogłem do niego pozować. Był jeden warunek: afisz może być rozpowszechniany tylko przez internet - dodaje.

"Polski hydraulik" został wymyślony przez francuskich przeciwników konstytucji Unii Europejskiej. Straszono nim Francuzów w kampanii przed referendum, miał symbolizować zalanie rynku pracy tanią siłą roboczą. Żartobliwy plakat to odpowiedź na tę kampanię - ma zagrać wrogom Polski na nosie.

- Do sesji zdjęciowej nie musiałem się jakoś specjalnie przygotowywać - przyznaje Adamski. - Tym bardziej, że kiedyś pracowałem jako hydraulik. Sam wymieniłem instalację wodno-kanalizacyjną w swoim mieszkaniu - chwali się z uśmiechem.