Interpretacja wyników: Czy umiesz się bronić przed manipulacją handlowców?

Dr Zbigniew Żarczyński, Dr Leszek Woszczek
13.02.2007 , aktualizacja: 13.02.2007 10:17
A A A
12 - 28 punktów - Domowy Kotek:

Niestety, Twoja intuicja zawodzi. Posiadasz mierne umiejętności przewidywania zachowań innych ludzi. Jesteś celem potencjalnych manipulacji, żerem dla sprzedawców. Nie potrafisz odróżnić wytrawnych manipulacyjnych graczy od osób, które nie mają zamiaru wpływać na Twoje decyzje. Możesz mieć kłopoty z odmową, dajesz się nabierać na większość sztuczek handlowców. Jesteś jak udomowiony kot, którego każdy może pogłaskać, wziąć na kolana, przytulić i nakarmić. Każdemu wierzysz, wszystkim ufasz. Uważaj, aby Twoim kosztem ktoś inny nie zbił fortuny.

29 - 44 punkty - Piesek

Potrafisz przewidywać zachowania ludzi. Często domyślasz się, jakie są prawdziwe intencje przełożonych, sprzedawców, przyjaciół, a nawet członków rodziny. Odwzajemniasz pewne zachowania, jednak z zasady potrafisz bronić się przed manipulacją. Jesteś jak pies - na okazywaną przez innych radość "pomachasz ogonem", na złość i wrogość odpowiesz podkulonym ogonem, bądź wyszczerzysz kły. Staraj się oddzielić swoje emocje, stany psychiczne od racjonalnych decyzji. Zawsze próbuj dociec - dlaczego inni tak, a nie inaczej zachowują się względem Ciebie, czy nie chcą Cię w coś wmanewrować. Poczytaj o technikach sprzedaży - abyś umiał je rozpoznawać. Wówczas będziesz bezpieczny nawet w domu handlowym przed gwiazdką.

45 - 60 punktów - Kameleon

Wielkie brawa! Twoje umiejętności przewidywania zachowań manipulacyjnych innych ludzi - sprzedawców, podwładnych, przełożonych, klientów są wręcz perfekcyjne. Rzadko dajesz się nabrać na psychologiczne chwyty. Fenomenalnie dostosowujesz się do każdej sytuacji i umiesz się wybronić. Używasz broni Twojego oponenta i jesteś górą. To cecha kameleona, która pomaga mu zaadoptować się do otoczenia, chroni go. Ty jesteś takim kameleonem. A może - psychologiem z wykształcenia?

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Wydarzenia rynku pracy