Dla pracodawców

Jak napisać dobre CV - instrukcja krok po kroku

Dominika Karp
21.09.2010 , aktualizacja: 31.05.2011 16:42
A A A Drukuj
Powinno być przede wszystkim zwięzłe, lakoniczne, merytoryczne i... prawdziwe. Jeśli w ogóle musimy je koloryzować, róbmy to z umiarem, pamiętając, że może się to na nas zemścić.

fot. Internet

Podstawowe informacje, które muszą znaleźć się w naszym życiorysie to: imię i nazwisko, adres i numer telefonu kontaktowego i/lub adres e-mail. Po zamieszczeniu podstawowych danych, należy skupić się na części dotyczącej doświadczenia. Są to dane na temat: wykształcenia (jeśli mamy na koncie dyplom wyższej uczelni, nie skupiajmy się na opisie szkoły podstawowej), doświadczenia zawodowego, przebytych kursów i szkoleń (tylko tych, które są istotne z punktu widzenia pracy, o którą się ubiegamy), poziomu znajomości języków obcych, a także wszystkie informacje będące odpowiedzią na merytoryczne wymogi oferty pracy (np. umiejętności związane z poziomem obsługi komputera, programów graficznych, z prawem jazdy, etc.).

Jak podrasować CV?

Nie możemy również zapominać o umieszczeniu klauzuli o tym, że zgadzamy się na przetwarzanie danych osobowych. Coraz częściej pracodawcy i przedstawiciele agencji rekrutacyjnych chcą, by były one własnoręcznie podpisane. Stąd prośby o faks, skanowanie dokumentu lub przesłanie go pocztą. Wszystko to powinno być napisane normalną (nie za dużą i nie za małą czcionka), najlepiej na jednej, maksymalnie dwóch stronach formatu A4.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • dobre CV dla idiotów abalysii 02.10.10, 21:52

    kto to czyta? kto się tym przejmuje? pracodawcy żądają ale jednocześnie w du_pie je mająśmieszni ludzie którzy myślą że papierek w domu napisany coś komuś pomoże, hehehehehehepracodawca »

  • Artykul nie na temat sselrats 02.10.10, 23:17

    Powinno byc o tym jak wyrobic znajomosci pomagajace znalezienie pracy.»

  • a co z wracającymi na rynek pracy po przerwie? rabbinhood 24.05.11, 13:23

    jeśli miałem problem znaleźć pracę w kraju, wyjechałem za granicę na rozmowy i potem czekałem zgodnie z zaleceniem rekruterki, ale pracy nie znalazłem w zawodzie, aby przeżyć podjąłem inną, »