Nietypowa praca: zostań testerem wódki

Dariusz Brzostek
17.03.2008 , aktualizacja: 17.03.2008 09:37
A A A
W trakcie głodówki trzeba pić dwa-trzy litry wodzy dziennie

W trakcie głodówki trzeba pić dwa-trzy litry wodzy dziennie

Ta oferta pracy robi furorę w internecie
- Tak, to prawda. Chcemy zatrudnić testera wódki do pracy w Warszawie - przyznaje Magdalena Porowska, dyrektor HR firmy produkującej wódkę Bols. - Ze względu na dbałość firmy Bols o najwyższą jakość produktów, testerów wódki chcemy rekrutować spośród kandydatów charakteryzujących się wielką odpowiedzialnością, lojalnością, umiejętnością podejmowania właściwych decyzji, dobrym smakiem oraz zdolnościami znakomitej współpracy zespołowej - dodaje trochę tajemniczo Porowska.

Chętnym firma oferuje: szkolenie z zakresu rozpoznawania dobrego alkoholu, pracę w zespole kontrolującym i dbającym o najwyższą jakość wódki, oraz ciekawe wyzwania zawodowe.

Ogłoszenie stało się hitem wśród internautów: - Dla mnie to zawód marzeń. Robię to, co lubię i jeszcze płacą - cieszy się internauta jacek_pietrzak, który od pół roku szuka atrakcyjnej posady. - Bierz tę robotę, bo sam ci ją podbiorę - odpowiada na forum jego kolega zenobiusz_milewski. - Przynajmniej nie będzie problemu z przepiciem wypłaty.

Stały etat mógłby być ciężkim wyzwaniem, ale na rozmowę kwalifikacyjną bym się przeszedł - napisał sl0wik na forum www.wykop.pl. W podobnym tonie wypowiada się kilkaset innych osób. - To tak chcą mnie zmusić do powrotu do ojczyzny? Wysyłam CV i bukuję bilet - wracam (pisze giker). - To najlepsza praca dla studenta (głos stiva). - A można tam odbyć praktykę? - dopytuje się Kalwigi.

Szefowie Bolsa przyznają, że nie spodziewali się takiego odzewu po ogłoszeniu. Wielu internautów poszło jednak krok dalej i wysłało do Bolsa dokumenty aplikacyjne. - Hurra, odpisali na moją aplikację, widocznie moje kwalifikacje i doświadczenie ich zwaliło z nóg - pisze pafcyk. Z kolei miłośnik mocnych trunków soon otrzymał odmowną odpowiedź: "Przykro jest nam poinformować, iż Pana podanie zostało odrzucone. Spowodowane jest to tym, że spółka Bols nie mogłaby zapewnić Panu dogodnych warunków pracy, tj. nie nadążymy z produkcją, by zapewnić Panu komfort i dalszy rozwój zawodowy. Opinia ta została wydana na podstawie Pańskiego CV".

Choć kandydatów do pracy jest bardzo wielu, jest jeden problem. Jednym z wymagań firmy jest posiadanie patentu sternika. By go zrobić, trzeba wypływać minimum 200 godzin na morzu jachtem, zrobić kurs i zdać egzamin. Po co testerowi patent sternika? Internauci już znaleźli odpowiedź Zdaniem Adams_no1 patent jest potrzebny do żeglugi łódką Bols...

Niedługo okaże się czy Bols naprawdę szuka testera wódki i wilka morskiego w jednym. Czy po prostu dział reklamy trochę... popłynął.

PYTANIE Tester wódki to:

 mój zawód marzeń
 praca jak praca
 dobry żart
 strata czasu
Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX