Kierowcy tirów: to nie przygoda, to tylko kasa

Michał Sielski
2008-06-24 , aktualizacja: 02.07.2008 14:54
A A A

Fot. Jakub Orzechowski / AGENCJA GAZETA

- Robota ciężka, bo musimy być kierowcami, a często też mechanikami. Śpimy gdzie popadnie, jemy w samochodzie, rodzin nie widujemy tygodniami. A dla kierowców osobówek jesteśmy jak największe zło, choć większości z nich prawo jazdy powinno się odebrać od razu - opowiadają o swojej pracy kierowcy tirów, którzy coraz częściej strajkują, zapowiadając bardziej dokuczliwe protesty.

Zobacz co Cię czeka w przyszłości...Ciężarówki zatrzymały się na parkingach w samo południe. Kierowcy protestowali przeciwko nowelizacji ustawy o drogach publicznych, która zakłada m.in. zniesienie winiet, co równa się z wprowadzeniem opłat za korzystanie z autostrad. Szef Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, Jan Buczek twierdzi, że z tego powodu wiele firm transportowych może nawet upaść. Ale kierowcy nie tracą dobrego humoru. - Rząd zawsze miał nas głęboko w d.... Ja zatrzymałem się głównie dlatego, żeby zrobić sobie przerwę w drodze do Szczecina - mówi Waldemar, stojący obok ogromnej ciężarówki z łódzką rejestracją i drugą za szybą z napisem "Waldek". - Nie wierzę, że coś zmienimy, ale spróbować można, bo robotę i tak mamy jak te psy: pół życia spędzamy w budzie, ludzie rzucają nam jakieś ochłapy i ciągle...
Zostało‚ jeszcze 92% treści.

Artykuł zamknięty. Wykup kod i wpisz go w pole Kod dostępu.

Usługa Cena Rodzaj płatności
Dostęp do 1 artykułu 2.46 zł brutto (z VAT) Wyślij SMS o treści GA na nr 7268 »
Płatność online »
Dostęp do 3 artykułów 4.92 zł brutto (z VAT) Wyślij SMS o treści GA na nr 7468 »
Płatność online »
Dostęp do 10 artykułów 12.10 zł brutto (z VAT) Płatność »
Zasady udostępniania Archiwum Portalu Gazeta.pl: Usługę świadczy Agora SA
  • Re: Kierowcy tirów: to nie przygoda, to tylko kas kakens 03.07.08, 08:59

    Nie można oceniać całej grupy po kilku przypadkach, ale nagminnie trafiam natiry, które:Wyprzedzają się na autostradzie z różnicą prędkości 5km/h, trwa to czasamibardzo długo. Ostatnia »

  • Kierowcy tirów: to nie przygoda, to tylko kasa agajane 03.07.08, 10:34

    Zastanawiam się, czy ci którzy tak bardzo nie lubią kierowców ciężarówek, lubią robić zakupy w dużych centrach handlowych? Pomyślcie czasem jak te wszystkie towary znalazły się w zasięgu »

  • To cale tatalajstwo powinno jezdzic koleja! gosforth 03.07.08, 10:38

    ...nie terroryzowac innych codziennie przez caly rok. To nie jest normalne bypociagi towarowe o masie kilkudziesieciu ton toczyly sie droga. Ale poniewazmamy PKP ktora nie potrafi »

Wydarzenia rynku pracy