Sprzedawca

dziennikarze GazetaPraca.pl
18.09.2008 , aktualizacja: 24.09.2008 09:22
A A A


Trójmiasto

Pracuje w butiku, lat 21, ma umowę zlecenie, zarabia około 1200 zł. Do bonusów należy zniżka na ubrania 60%, świąteczne prezenty, oraz premia za wysoką sprzedaż (50 zł). Ostatnią podwyżkę otrzymała w czerwcu. Nie dorabia, ale szuka innej, bardziej stabilnej pracy.

Lublin

Joanna, 27 lat, wykształcenie średnie. Pracuje w systemie trzyzmianowym jako ekspedientka w lubelskim hipermarkecie, zwykle po 8-10 godzin dziennie. Zarabia ok. 900 zł miesięcznie. Ostatnią, 10-procentową podwyżkę dostała kilka miesięcy temu. Szuka innej pracy.

Kraków

Sylwia, 21 lat, pracuje na umowę-zlecenie w salonie obuwia znanej marki. Pracując ok. 140 godzin w miesiącu dostaje 1200 zł + premia w zależności od obrotu miesięcznego. To jej pierwsza praca, nie chce jej na razie zmieniać, bo szef obiecał pracownikom podwyżki.

Kielce

Maciek, ma 28 lat, pracuje w sklepie sportowym znanej europejskiej sieci, zarabia 1500 zł, za sprzedaż powyżej normy dostaję premię, średnio 100-200 zł miesięcznie. Nie dorabia na boku, nie chce zmienić pracy.

Rzeszów

Basia, 23 lata, pracuje w niewielkim sklepie spożywczym, na jednym z rzeszowskich osiedli. Ma umowę na stałe. Zarabia ok. 800 zł na rękę, do tego dochodzą płatne nadgodziny (6zł/h). Dorabia w domach prywatnych, jako stylistka paznokci (50-60 zł od osoby) oraz jako pośrednik kredytowy w firmie finansowej (umowa zlecenie, około 200 zł miesięcznie). Od miesiąca szuka nowej pracy.

Łódź

Pracownica średniej wielkości sklepu, 45 lat, zarabia niecałe 2 tys. zł. Pracuje zwykle pięć dni w tygodniu, ale często ma dyżury w soboty i niedziele. Kilka miesięcy temu dostała podwyżkę 300 zł. Odważyła się iść do przełożonego, ponieważ w sklepie brakuje sprzedawczyń i kasjerek. Na drzwiach marketu od dawna wisi ogłoszenie, ale chętnych nie ma.

Poznań

Justyna, 20 lat, pracuje w autoryzowanym punkcie jednego z operatorów komórkowych. Ma umowę na czas określony. Zarabia 1,4 tys. zł miesięcznie. Do tego premie, od 100-600 zł, zależnie od miesiąca. Nie ma innego źródła zarobków. Podwyżkę o 200 zł dostała w tym miesiącu. Nie wie, czy będzie szukać nowej pracy.

Słupsk

Daria, 22 lata, pracuje jako sprzedawca w jednym z salonów prasowych. Wypłata to 620 zł, ma podpisaną umowę o pracę (pełny etat), nie otrzymuje żadnej premii. Nie ma możliwości dorabiania, ponieważ pracuje na zmiany, nie szuka innej pracy.

Warszawa

Ania, lat 28, pracuje w jednym z butików z odzieżą damską. Ma umowę zlecenie. Zarabia 2100 zł na rękę. Jej zarobki nie są zależne od ilości sprzedanego towaru, nie dostaje także premii. Nie dorabia nigdzie na boku. Dostała podwyżkę pół roku temu w wysokości 200 zł netto. Nie zamierza zmieniać pracy.

Wrocław

Paweł, 30 lat, sprzedawca w małym, osiedlowym sklepie. Skończył technikum samochodowe. Pracuje od 7.30 do 16, potem zmienia go właściciel sklepu. Zarabia 1,5 tys . złotych, a prawie dwa razy tyle po godzinach, reperując samochody znajomym i ludziom, którym znajomi go polecą. W przyszłym roku chce otworzyć własny zakład mechaniczny.Przeczytaj komentarz ekspertów AG Test HR na blogu zarobki.blox.plInformacje przedstawione powyżej to zebrane przez dziennikarzy GazetaPraca.pl zarobki przykładowych osób w wybranych miastach Polski. Nie są to średnie zarobki dla danego zawodu. Wszystkie wynagrodzenia podajemy w kwotach netto (to znaczy "na rękę"), chyba że zaznaczono inaczej.ZOBACZ TAKŻE
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX