Budowlaniec

dziennikarze GazetaPraca.pl
18.09.2008 , aktualizacja: 24.09.2008 09:25
A A A


Trójmiasto

Oficjalnie otrzymuje minimalne wynagrodzenie (1126 zł brutto), przy czym pracuje w owym miejscu dla papierku, nie szuka pracy, nie dostaje premii. Jednak prawdziwe źródło dochodów to zlecenia na czarno - z tego ma ok. 4000 zł , zależnie od ilości zleceń.

Lublin

Paweł, 20 lat, rok po maturze. Na budowie od kilku miesięcy. Pracuje ok. 50 godzin tygodniowo od poniedziałku do piątku. Zarabia ok. 2500 zł. Nie ma umowy ani premii. Jak skończy się sezon zrezygnuje z pracy. Chce odpocząć.

Kraków

Stanisław, 54 lata, od 30 lat pracuje na budowach. Od 2004 r. zatrudniony w dużej firmie budowlanej, ma umowę na etat, dostaje 1860 zł. Rok temu dostał podwyżkę - 160 zł. Co miesiąc otrzymuje od pracodawcy środki czystości dla siebie i dla rodziny, dodatek na pranie ubrań roboczych - 100 zł i premię kwartalną od 200 do 350 zł. Na święta dostaje premie 100-200 zł lub bony. Nie dorabia, nie szuka innego zajęcia.

Kielce

Arek, ma 25 lat, jest pomocnikiem na budowie, zarabia około 3000 zł, zatrudniony jest na umowę o pracę. Część zarobków to podstawa, część to premie.

Rzeszów

Andrzej, 28 lat. Od miesiąca jest pracownikiem ekipy remontowej w Rzeszowie. Na razie nie podpisał umowy o pracę. Na rękę zarabia niecałe 900 zł. Nie otrzymuje premii ani dodatków.

Łódź

55-latek pracuje w firmie, która buduje w Łodzi apartamentowiec. Zarabia 3000 zł, pracuje po 9-10 godzin dziennie. Nie idzie po podwyżkę, bo szef straszy zatrudnieniem tańszych Chińczyków i Hindusów.

Poznań

Tomek, 25 lat, pracuje w zakładzie montażowym. Miesięcznie zarabia 3500 zł, nie dostaje premii. Jest zatrudniony na stałe, na umowę o pracę. Podwyżkę dostanie w październiku. Na razie nie zamierza pracować gdzie indziej.

Słupsk

Sławomir, 29 lat, pracuje dla dużej firmy budowlanej. Wynagrodzenie zależy od przepracowanych godzin. Ma 9,5 zł/godzinę, godziny nadliczbowe w tygodniu po13 zł/godzinę, a w weekendy 17 zł/godzinę. Nie ma żadnych premii lub dodatków, ostatnią podwyżkę miał rok temu. Płaca przeciętnie wychodzi około 3000 zł na rękę. Jest zatrudniony na stałe i nie dorabia po pracy, nie zamierza zmieniać pracy.

Warszawa

Radek, lat 33, pracuje w jednej z firm zajmujących się robotami drogowymi w Warszawie. Ma umowę na stałe. Zarabia około 2000 zł. Do tego dochodzą dodatki za przepracowane nadgodziny. Podwyżkę dostał 2 miesiące temu- było to 280 zł netto. Nigdzie nie dorabia, nie szuka nowej pracy.

Wrocław

Pracownik na budowie biurowca w centrum - 42 lata, zatrudniony na pełen etat. Skończył technikum budowlane, na budowach pracuje od 8 lat, wcześniej zajmował stanowisko w energetyce. Pracuje ok. 45 godzin w tygodniu. Od stycznia ma dostać podwyżkę - 150 zł na rękę. W sumie zarobi 2800 zł. Pod koniec roku dostanie premię - tysiąc złotych.Przeczytaj komentarz ekspertów AG Test HR na blogu zarobki.blox.plInformacje przedstawione powyżej to zebrane przez dziennikarzy GazetaPraca.pl zarobki przykładowych osób w wybranych miastach Polski. Nie są to średnie zarobki dla danego zawodu. Wszystkie wynagrodzenia podajemy w kwotach netto (to znaczy "na rękę"), chyba że zaznaczono inaczej.ZOBACZ TAKŻE
Komentarze (1)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: piterek2401

    0

    Praca ta sama, w tym samym kraju a zarobki różnią się diametralnie,dlaczego tak jest,powinno się ogłosić stawki godzinowe za daną pracę w całym kraju i właśnie to może by ożywiło naszą gospodarkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX