Opiekunka

dziennikarze GazetaPraca.pl
18.09.2008 , aktualizacja: 24.09.2008 09:28
A A A


Trójmiasto

Małgorzata (48 lat) jest z wykształcenia ekonomistką, pracuje jako opiekunka do dzieci. Stawka umowna 5 zł za godzinę. Pracuje dwa tygodnie w miesiącu. Zarabia około 400-500 zł. Nie jest oficjalnie zatrudniona. Nie spodziewa się podwyżki. Poszukuje pracy w swoim zawodzie.

Lublin

Justyna, 31 lat, wykształcenie średnie zawodowe. Od ośmiu lat pracuje jako dyplomowana opiekunka dziecięca w publicznym żłobku w Lublinie. Czasem, w weekendy, dorabia zajmując się dziećmi znajomych. W żłobku zarabia 1150 złotych. Ostatnią, większą podwyżkę - 100 złotych - dostała 2 lata temu. Nie zastanawia się nad zmianą pracy.

Kraków

Katarzyna, 24-letnia studentka pedagogiki, pracuje na czarno jako opiekunka dwojga dzieci, zazwyczaj popołudniami i wieczorami. Dostaje 12 zł/h, obliczyła, że miesięcznie opiekuje się dziećmi przez 110 godzin, z czego ma ok. 1400 zł. Za opiekę nocną, weekendy i święta dostaje dodatkowo 100-200 zł; za rok po studiach będzie szukać stałej pracy w zawodzie.

Kielce

800 zł na rękę pracując na czarno dostaje opiekunka do dziecka. Pracuje ok. 40 godzin w tygodniu, pracuje od roku i nie miała podwyżki. Jest emerytowaną nauczycielką, dorabia do emerytury.

Rzeszów

Hania, 20 lat, studiuje zaocznie. Od pół roku pracuje jako opiekunka dwuletniego chłopca, w godzinach od 8.30 do 15.30, od poniedziałku do piątku. Czasami przychodzi na kilka godzin w weekendy. Zarabia 500-550 zł na rękę. Pilnowaniem dziecka dorabia na czarno.

Łódź

Janina, opiekuje się rocznym Jankiem, ma 4,50 zł za godzinę. Pracuje na czarno, nie ma więc ubezpieczenia. Gotuje zupę, poza tym w domu nic nie robi (nie sprzęta, nie zmywa). Czasem może liczyć na ładny prezent od rodziców dziecka, ostatnio, gdy nagle musiała zostać z małym do wieczora, "za dyspozycyjność" dostała elegancką bluzkę.

Poznań

Maria ma 47 lat, pracuje jako opiekunka do dziecka. Zarabia 7 zł za godzinę , nie dostaje premii, nie zarabia też w żaden inny sposób. Podwyżek nie dostaje. Na razie nie zamierza zmieniać pracy.

Słupsk

Zofia 48 lat, netto miesięcznie za opiekę nad dzieckiem zarabia od 600 do 800 zł, jeżeli pracuje w soboty może liczyć na dodatkowe 300 zł. Pracuje na czarno, nie szuka innej pracy. W tygodniu pracuje po 8 godzin dziennie dlatego nie ma możliwości dorabiać.

Warszawa

Kasia, lat 22, pracuje jako opiekunka do dziecka. Nie ma stałych godzin pracy, nie ma też żadnej umowy. Zarabia 10 zł/h. Średnio w miesiącu zarabia ok. 800 zł. Zdarza się, że dodatkowo rodzice dziecka, którym się opiekuje, opłacają jej wejście na basen czy restaurację, jeżeli idzie tam z dzieckiem. Pracę opiekunki łączy ze studiami i jest to jej jedyny zarobek. Nie miała i nie będzie miała podwyżki. Szuka nowej pracy.

Wrocław

Pani Basia ma 51 lat i oficjalnie zarejestrowana jest jako bezrobotna. Dorabia jako opiekunka 3,5-letniego Kuby i 5-miesięcznej Ani. Rodzice dzieci pracują, a dziadkowie mieszkają daleko, dlatego pani Basia opiekuje się dziećmi od godz. 8.00 do 17.30. Dostaje za to 1100 zł, pracuje na czarno.Przeczytaj komentarz ekspertów AG Test HR na blogu zarobki.blox.plInformacje przedstawione powyżej to zebrane przez dziennikarzy GazetaPraca.pl zarobki przykładowych osób w wybranych miastach Polski. Nie są to średnie zarobki dla danego zawodu. Wszystkie wynagrodzenia podajemy w kwotach netto (to znaczy "na rękę"), chyba że zaznaczono inaczej.ZOBACZ TAKŻE
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX