Zarobki w kancelarii premiera i prezydenta RP

red.
14.07.2009 , aktualizacja: 17.11.2015 12:34
A A A
Prezydent Lech Kaczyński

Prezydent Lech Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wysokość wynagrodzeń osób zajmujących najwyższe stanowiska państwowe, w tym szefów kancelarii i sekretarzy stanu oraz ich zastępców, określa co roku ustawa budżetowa.
Średnie wynagrodzenie całkowite szefa kancelarii oraz sekretarza stanu w KPRM oraz KPRP wynosi miesięcznie 12 542 PLN brutto. Miesięczna płaca sekretarza stanu wynosi natomiast ok. 10 775 PLN.

Płace na stanowiskach specjalisty i głównego specjalisty są dużo bardziej zróżnicowane. Największe różnice dotyczą wynagrodzeń głównych specjalistów. Zarobki na tym stanowisku są o 31% wyższe w Kancelarii Prezydenta RP (6 679,7 PLN) niż w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (5 084,32 PLN).

Wszystkie kwoty podane na wykresie 1 nie obejmują wszystkich dodatków i nagród. Przykładowo w obydwu kancelariach pracownikom przysługuje dodatek stażowy w wysokości od 5 do 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

Na pewno lepiej jest być pracownikiem kancelarii prezydenta. Z kolei Kancelaria Premiera zdecydowanie bardziej dba o pieniądze obywateli i nie tylko w sferze deklaracji myśli o kosztach w czasach kryzysu.Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2009 - ile zarabiają Polacy?

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX