Nowa siedziba Twittera. Pozazdrościł Google'owi?

bsn
22.06.2012 , aktualizacja: 22.06.2012 17:44
A A A
(zdj. ze strony mashable.com) pomieszczenie kuchenne dla pracowników

(zdj. ze strony mashable.com) pomieszczenie kuchenne dla pracowników (Fot. Troy Holden)

Kto by pomyślał, że serwis umożliwiający publikowanie krótkich - do 140 znaków - wiadomości tekstowych stanie się potężnym internetowym przedsiębiorstwem? Twórcy Twittera. Mikroblogowy serwis społecznościowy, który uruchomili 6 lat temu, jest dziś dobrze prosperująca firmą. I właśnie wprowadza się do nowej, okazałej siedziby.
Twitter ma obecnie ponad 140 milionów aktywnych użytkowników, którzy "ćwierkają" 400 milionów razy dziennie. Serwis stał się szczególnie modny wśród gwiazd sportu, celebrytów i polityków, którzy za jego pośrednictwem nie pozwalają światu o sobie zapomnieć. Firma zatrudnia około 900 osób, ale chce by do końca roku liczba przekroczyła tysiąc. Między innymi dlatego przedsiębiorstwo przenosi się do większej siedziby, w San Francisco.

O zmianie siedziby wiadomo nie od dziś. Firma pokazała bowiem nowe biuro pod koniec ubiegłego roku. Zorganizowała w nim konferencję z okazji zmiany logo i wprowadzenia nowego interfejsu. Wówczas jednak lokal był w zasadzie w stanie surowym, podobno były nawet problemy z dostępem do internetu. Teraz jednak wiele się zmieniło. Twitter widocznie pozazdrościł innym informatycznym gigantom - jak Google czy Facebook, które także dzięki swoim nietuzinkowym siedzibom są uznawane za jednych z najlepszych pracodawców świata.

Biuro Twittera zajmie trzy piętra w budynku przy Market Street, uznawanym za wzór stylu Art. Deco. Wewnątrz urządzone jest bardzo nowocześnie a przestrzenie zaaranżowane w prosty, przyjazny pracownikom sposób. Do dyspozycji są m.in. sala do uprawiania jogi, czy ogród dachowy.

Co ciekawe władze miasta liczą na to, że obecność Twittera przyspieszy rewitalizację całej okolicy, w której nie brakuje pustych sklepów, czy bezdomnych. Firma od początku działa w San Francisco i nie myśli o przeprowadzce. Radni miejscy przegłosowali uchwałę, która daje firmie preferencje podatkowe. W zamian za to, jak donosi "San Francisco Examiner", właściciele Twittera chcą pomóc w rozwoju dzielnicy, w której mieści się ich siedziba. Firma ma się zaangażować w rozwój transportu w okolicy, budowę nowych tras rowerowych, czy komisariatu policji.

Więcej zdjęć można obejrzeć w serwisie mashable.com

PYTANIE Co sądzisz o nowej siedzibie Twittera?

 Podoba mi się, też chcę pracować w takim miejscu!
 Typowy korporacyjny moloch
 Nie interesuje mnie siedziba amerykańskiej korporacji tylko własne biuro
Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX