Bezrobocie: to był najgorszy czerwiec od 6 lat

kps
10.07.2012 , aktualizacja: 10.07.2012 10:36
A A A
Hiszpanie protestują przeciw wysokiemu bezrobociu wśród młodych ludzi. ''Młodzi bez przyszłości'' - to hasło towarzyszące demonstrantom. Madryt

Hiszpanie protestują przeciw wysokiemu bezrobociu wśród młodych ludzi. ''Młodzi bez przyszłości'' - to hasło towarzyszące demonstrantom. Madryt (Fot. SUSANA VERA REUTERS)

W tym roku bezrobocie sięgnie 14 proc. - napisała w poniedziałek ?Rzeczpospolita?. A w urzędach pracy zarejestruje się 250 tys. osób.
Według dziennika w walce z brakiem pracy nie pomogło nawet Euro 2012, najazd turystów, stadiony, budowa dróg i zwiększona konsumpcja. To i tak był najgorszy czerwiec od sześciu lat. Pracy nie ma 2 mln Polaków, wskaźnik bezrobocia wynosi 12,4 proc.

Jak pisze "Rz", najbardziej niepokoi brak widocznych perspektyw na poprawę sytuacji. Z prognoz ekonomistów, których zapytała gazeta wynika, że na koniec tego roku bezrobocie dojdzie do 14 proc. Największe zwolnienia szykują się w finansach i budownictwie. - Łatwiej o pracę będzie w przemyśle, ale i tam w wielu firmach przewidziane są zwolnienia - powiedział "Rzeczpospolitej" Dariusz Winek, główny ekonomista BGŻ.

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX