Młodzi na start!

rys, MID
28.08.2012 , aktualizacja: 28.08.2012 15:57
A A A

fot. materiały prasowe

Rozpoczęła się rejestracja do polskiej edycji "Young Starter - Głodni Sukcesu!". 300 najzdolniejszych osób weźmie udział w cyklu wykładów i warsztatów, które mają ułatwić młodym ludziom start na rynku pracy oraz zakładanie własnych firm.
Young Starter to cykl specjalistycznych interaktywnych zajęć, przeznaczonych dla osób w wieku 18-35 lat, które myślą o założeniu własnej firmy lub chcą rozpocząć karierę zawodową w korporacji. Ideą projektu jest wskazanie uczestnikom "ścieżki zwycięzcy", która wiedzie od pomysłu, przez projekt i biznesplan, po stworzenie marki i wprowadzenie jej na rynek. W tym celu 300 najzdolniejszych osób spotka się w trakcie czterodniowego kongresu (3, 12, 19 i 26 października 2012 r.) z liderami polskiego biznesu, gdzie podczas licznych warsztatów eksperckich będą zdobywać cenną wiedzę i umiejętności. Wykłady odbędą się w Ministerstwie Gospodarki, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. O przyjęciu do programu decyduje m. in. kolejność zgłoszeń i uzasadnienie chęci wzięcia w nim udziału. Rejestrować się można na stronie akcji: www.youngstarter.pl

Tegoroczny program "Young Starter - Głodni Sukcesu!" obejmuje takie zagadnienia, jak budowanie marki, finansowanie projektów gospodarczych i wprowadzanie firmy na giełdę. Zajęcia poprowadzą przedsiębiorcy, ekonomiści, specjaliści od marketingu i public relations. Wśród nich są m. in. Piotr Krupa, Prezes Zarządu KRUK S.A., i Adam Zalewski, , odpowiedzialny za stworzenie i wypromowanie marki FRUGO, a także osoby związane z Microsoftem, MultiBankiem, Kompanią Piwowarską i Giełdą Papierów Wartościowych. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny już 30 sierpnia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Międzynarodowy Instytut Demokracji, doświadczony w organizowaniu warsztatów i debat z udziałem naukowców, dziennikarzy, polityków, dyplomatów (np. "Młodzi w Demokracji" - cykl warsztatów przeprowadzonych w Sejmie RP). Patronatem honorowym akcję objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Barbara Kudrycka, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Gospodarki, Waldemar Pawlak, oraz Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Uroczysta inauguracja odbędzie się 3 października w Ministerstwie Gospodarki, z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka. Udział w programie jest bezpłatny, rejestracja potrwa do 15 września.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX