Czytelnicy pytają, prawnik odpowiada

map
07.09.2012 , aktualizacja: 07.09.2012 18:17
A A A
Dwa tygodnie temu, przy okazji wydania kolejnej edycji "Kodeksu Pracy", daliśmy czytelnikom możliwość zadania pytań prawnikowi. Od poniedziałku publikować będziemy odpowiedzi.
Otrzymaliśmy kilkadziesiąt maili, niektóre zawierały nawet po kilkanaście pytań. Większość zagadnień dotyczyła kwestii naliczania nadgodzin, zakresu obowiązków, odpraw i wypowiedzeń zmieniających, czyli sytuacji, w której pracownik zostaje przesunięty na inne stanowisko i/lub jego pensja ulega zmniejszeniu.

Przez najbliższe sześć tygodni w każdy poniedziałek w serwisie GazetaPraca.pl będziemy odpowiadać na pięć kolejnych pytań. Nie wszyscy odnajdą odpowiedź na nadesłanego przez siebie maila. Wszystkie zapytania zostały przekazane prawnikowi, jednak w niektórych z listów zabrakło niezbędnych informacji. Musieliśmy zrezygnować z publikowania pytań, na które nie da się udzielić odpowiedzi, bo dotyczą one bardzo indywidualnych spraw lub nie zostały opisane w sposób, który pozwala jednoznacznie ocenić sytuację.

Mamy nadzieje, że odpowiedzi specjalisty będą okażą się pomocne nie tylko dla osób, które wysłały do nas swoje pytania, ale również dla innych pracowników.

Wszystkim osobom, które nie zdążyły wysłać pytań, lub nie mogą dłużej czekać na odpowiedź przypominamy, że w okręgowych inspektoratach pracy udzielane są bezpłatne porady prawne z zakresu prawa pracy.

Jeśli są kwestie dotyczące prawa pracy lub warunków zatrudnienia, które wyjątkowo was interesują i chcielibyście przeczytać artykuł na ich temat - zgłaszajcie swoje propozycje na adres gazeta.praca@gazeta.pl. Postaramy się spełnić wasze oczekiwania i poruszyć wybrane tematy na łamach GazetaPraca.pl.

Nowy Kodeks Pracy kupić możecie w Kulturalnym Sklepie.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX