Ta rodzina nie musi pracować: wygrała w loterii już 3 razy

bsn
26.09.2012 , aktualizacja: 26.09.2012 16:29
A A A
Kupony loterii w rękach jednej z Amerykanek

Kupony loterii w rękach jednej z Amerykanek (Fot. MARIO ANZUONI REUTERS)

Pewna norweska rodzina już nigdy nie będzie musiała pracować. Dzięki niebywałemu szczęściu w ciągu sześciu lat jej członkowie już trzykrotnie zdobywali główną wygraną norweskiego totalizatora. Ostatni raz kilka dni temu - 12,2 miliona norweskich koron (ok. 2 mln USD).
Co ciekawe, fortuna idzie w parze z powiększaniem się rodziny. Za każdym razem, gdy na świat przychodzi potomek 29-letniej Hege Jeanette Oksnes, ktoś w rodzinie zgarnia fortunę w loterii.

Było tak w 2006 roku, gdy urodziło się jej pierwsze dziecko - wtedy ponad 4,2 mln koron wygrał ojciec pani Oksnes. Cztery lata później, wraz z drugim dzieckiem, wygrała ona sama. Ostatnio parę miesięcy po tym, jak na świat przyszedł jej trzeci potomek, w loterii wygrał jej brat.

Firma Norsk Tipping AS - organizator loterii, przyznała we wtorek, że zdarzało się, że ta sama osoba dwukrotnie zdobywała główną wygraną. Nigdy jednak nie zdarzyło się, że zwycięzcami zostali osobno trzej członkowie tej samej rodziny. Firma jednak obiecała, że spróbuje oszacować prawdopodobieństwo takiego zdarzenia i poda tę informację do publicznej wiadomości.

Pani Oksnes przyznaje, że jest całą sytuacją zaskoczona. - To szaleństwo, my nawet nie kupujemy często losów loterii - wyznała reporterom Reutersa. Pytana, czy planuje mieć więcej dzieci odparła: - Mój mąż sądzi, że mamy już dość pieniędzy. Mimo zgromadzenia sporej fortuny pani Oksnes nie zamierza rezygnować ze swojej pracy na stacji benzynowej.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX