Najlepszy mail pożegnalny świata?

bsn
01.10.2012 , aktualizacja: 01.10.2012 18:03
A A A
Savoir vivre: wymiana maili

Savoir vivre: wymiana maili (fot. Rehan Qureshi/shutterstock.com)

Odchodząc z pracy nie warto palić za sobą mostów. Nigdy nie wiadomo, czy jeszcze kiedyś drogi nasze i byłych kolegów lub przełożonych się nie skrzyżują. Nie wszyscy jednak trzymają się tej zasady.
O tym, że sytuacja na rynku pracy jest dziś słaba, nie trzeba nikomu przypominać. Wiele wskazuje na to, że na jesieni czeka nas fala zwolnień w różnych branżach. Redukcje zapowiedział przemysł (fabryki samochodów, firmy energetyczne), firmy handlowe (sieci supermarketów) oraz przedsiębiorstwa usługowe (m.in. banki i ubezpieczyciele). Fala zwolnień ma też przetoczyć się przez większość krajów Unii Europejskiej, nie ominie również Stanów Zjednoczonych. Tam duże zwolnienia zapowiedział np. sektor bankowy.

Zdrowy rozsądek podpowiada, że w tych czasach warto dbać o dobre relacje z pracodawcą, by w przypadku zwolnienia móc liczyć na jakąkolwiek pomoc. Co jednak jeśli wypowiedzenie jest dla nas ulgą? Co jeśli w pracy przeżywaliśmy prawdziwy koszmar: nienawidziliśmy kolegów, szefa i w zasadzie nie widzieliśmy żadnych zalet? Wtedy pisząc pożegnalnego maila niektórzy pozwalają sobie na odejście od ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Tak zrobił anonimowy autor, który stracił pracę 14 września tego roku. Jego mail pożegnalny stał się hitem sieci. Autor postanowił każdemu ze współpracowników przekazać... jedną krótką wiadomość. Zobaczcie sami.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX