Najlepiej zarabiające z zaświatów gwiazdy

Sedlak&Sedlak
31.10.2012 , aktualizacja: 31.10.2012 15:01
A A A
Elizabeth Taylor na pogrzebie Michaela Jacksona

Elizabeth Taylor na pogrzebie Michaela Jacksona (Fot. HO REUTERS)

Magazyn Forbes po raz kolejny stworzył ranking najlepiej zarabiających nieżyjących gwiazd estrady, filmu czy nauki. Rok 2012 przyniósł sporo zmian w ścisłej czołówce. Kto zwyciężył?
Michael Jackson, do tej pory nie tylko król popu ale i zarobków, został zdetronizowany przez Elizabeth Taylor. Zmarła w marcu 2011 roku aktorka między październikiem 2011 a październikiem 2012 roku "zarobiła" 210 mln USD. Spora część tej kwoty, 184 mln USD, pochodzi z aukcji pamiątek po Taylor i trafiła na konta jej rodziny i przyjaciół. Michael Jackson, drugi na podium, we wspomnianym okresie powiększył majątek o 145 mln USD. Tym samym od swojej śmierci w czerwcu 2009 roku zarobił więcej, niż jakikolwiek artysta za życia.

- Jak zaznacza Forbes, faktyczne zarobki Jacksona mogły być znacznie wyższe, gdyby magazynie zaliczył części tegorocznego dochodu artysty "na wyrost" do jego ubiegłorocznych zysków - mówi Teresa Hantz, z portalu wynagrodzenia.pl. - I chociaż w zestawieniu Forbesa król został zdetronizowany, jego nazwisko można znaleźć w tegorocznej edycji Księgi Rekordów Guinnessa, jako najlepiej opłacaną zmarłą gwiazdę - dodaje.

Tuż za królem popu uplasował się król rock n' rolla. Elvis Presley między październikiem 2011 a październikiem 2012 roku zarobił 55 mln USD.

Zestawienie zamykają Theodor Geisel, autor książek dla dzieci i rysownik (w 2012 roku do kin wszedł film "Lorax", oparty na jego bajce), oraz Steve McQueen, legenda Hollywood. Panowie zarobili kolejno 9 i 8 mln USD.Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX