Rusza konkurs Pracodawca Jutra

aza
04.12.2012 , aktualizacja: 04.12.2012 14:40
A A A
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami wybiorą najlepszych pracodawców przyczyniających się do polepszania współpracy między edukacją a biznesem. Właśnie wystartowała I edycja konkursu Pracodawca Jutra
Konkurs skierowany jest do pracodawców, którzy poprzez swoje działania chcą zwiększyć wiedzę i umiejętności młodych osób przygotowujących się do wejścia na rynek pracy. Zgłosić można te przedsięwzięcia, w ramach których uczniowie lub studenci mają możliwość zdobywania kompetencji poszukiwanych na rynku pracy. - Taka inicjatywa pozwala nam nie tylko na wyróżnienie najbardziej przemyślanych projektów, ale również na pokazanie, jak działania przedsiębiorców mogą być społecznie odpowiedzialne i prowadzić do zmniejszenia problemów rynku pracy, jakimi obecnie są brak wykwalifikowanych pracowników, czy wysokie bezrobocie wśród absolwentów - podkreśla Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP.

Organizatorzy podkreślają, że bez większego zaangażowania pracodawców w edukację młodych ludzi nie może być mowy o kształceniu na potrzeby rynku pracy. W Danii czy Niemczech, gdzie systemy edukacji zakładają duży udział pracodawców i zajęć praktycznych w kształceniu młodych ludzi, stopa bezrobocia wśród absolwentów zazwyczaj nie przekracza 10 proc. W Polsce wynosi ok. 20 proc.

Konkurs jest częścią projektu systemowego PARP Biznes dla Edukacji realizowanego w partnerstwie z PSZK. Zgłaszać się można do 31 stycznia 2013 r. Laureatów pierwszej edycji konkursu Pracodawca Jutra poznamy wiosną przyszłego roku. Formularz zgłoszeniowy, a także szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX