Facebook znów najlepszym pracodawcą świata

bsn
13.12.2012 , aktualizacja: 13.12.2012 17:06
A A A
Portal rekrutacyjny glassdoor.com opublikował doroczną listę 50 najlepszych pracodawców świata. Po raz kolejny otwiera ją portal społecznościowy stworzony przez Marka Zuckerberga
Ile zarabiają inni na twoim stanowisku? Weź udział w badaniu wynagrodzeń i sprawdź, czy w nowym roku czas na podwyżkę.

Charakterystyczny znacznik "lubię to" to o wiele za mało, by opisać stosunek pracowników Facebooka do firmy. Bliższe prawdy byłoby określenie "kocham to", bo Facebook zdobył aż 4,7 na 5 możliwych do uzyskania punktów w rankingu najlepszych pracodawców świata. Ranking opiera się na ankietach wśród pracowników. Społecznościowy gigant zatrudnia około 3,5 tys. osób, a korzysta z niego ponad miliard ludzi na całym świecie. Firmę doceniono m.in. za to, że oferuje pełne zabawy i bardzo rozwojowe środowisko pracy. Pracownicy podkreślali, że ważne jest też to, iż efekty ich pracy mają charakter globalny. Chwalili także osobowość swojego szefa - Marka Zuckerberga.

- Facebook naprawdę kwitnie jako miejsce do pracy i część zasług za to niewątpliwie należy przypisać jego twórcy. Aż 99 proc. pracowników oceniło go w tym roku bardzo wysoko jako szefa - powiedziała "Daily News" Samantha Zupan, rzecznik prasowy serwisu glassdoor. - Oczywiście zatrudnieni doceniają znakomite warunki pracy i benefity oferowane przez Facebooka, ale bardzo ważna jest też świadomość, że ich praca dociera do ponad miliarda osób - kwituje rzeczniczka. Facebook lideruje rankingowi już drugi raz.

Drugie miejsce zajęła firma doradcza McKinsey&Company. Pracownicy docenili ją za to, że stawia przed nimi ciekawe wyzwania, pozwala pracować dla "wspaniałych" klientów i z błyskotliwymi ludźmi. Wadą natomiast jest brak czasu wolnego. Na najniższym stopniu podium stanęła firma Riverbed Technology - dostawca usług IT. Pracownicy chwalili firmę m.in. za dobrą atmosferę w pracy i dobrze wykwalifikowaną kadrę zarządzającą. Po stronie minusów zapisali nadmiar pracy.

Najgorzej w tegorocznym zestawieniu wypadła firma Starbucks. Po stronie minusów pracy w tej popularnej sieci kawiarni zatrudnieni wymieniali: niskie płace, niekompetentnych przełożonych i nieprzyjemnych klientów.

Zobacz pełny ranking

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX