Mafijnego kuriera zatrudnię

bsn
14.12.2012 , aktualizacja: 14.12.2012 18:39
A A A
W serwisie ogłoszeniowym należącym do brytyjskiego resortu pracy - Universal Jobmatch - pojawiły się osobliwe oferty pracy. Na przykład dla szpiega, mafijnego kuriera albo gwiazdy porno. Niewykluczone, że stronę zaatakowali hakerzy
Jedno z ogłoszeń dotyczy posady kuriera słynnej włoskiej mafii - Cosa Nostry. "Pracodawca" szukał trzech kierowców, najlepiej z własnym środkiem transportu. Do ich zdań należałoby odbieranie "cennych przesyłek" z Amsterdamu i przewożenie ich do Wielkiej Brytanii. Inne dotyczyło pracy w charakterze "gospodyni" chatu dla dorosłych. Znalazło się też ogłoszenie dla prawdziwych twardzieli. Rzekomo w ten sposób pracownika szukał brytyjski wywiad - MI6. Od "specjalisty ds. eliminacji celów", bo takiego stanowiska dotyczyło ogłoszenie - miał umieć posługiwać się karabinem snajperskim, opuszczać inne kraje w "niekonwencjonalny sposób" oraz umieć wykorzystywać inne tożsamości.

W każdym ogłoszeniu od kandydatów wymagano podania danych osobowych, e-maila, numeru telefonu oraz adresu zamieszkania. Jak pisze "Guardian" wielu kandydatów, którzy dali się nabrać na te oferty padło ofiarą złodziei danych osobowych. Od razu do ataku na stronę przyznała się grupa hakerów. W rozmowie z mediami jej przedstawiciel wyznał, że udało im się wykraść ważne dane ponad 70 osób.

Serwis, który działa od ubiegłego miesiąca, kosztował brytyjskich podatników już ponad 17 mln funtów. Szef resortu pracy Ian Duncan Smith mówił "Guardianowi", że zawartość serwisu podlega kontroli. - Jak dotąd zablokowano ponad 6 tys. ofert pracy. Zablokowaliśmy też 27 fałszywych pracodawców. Jeśli tylko ktoś nam zwróci uwagę na nieprawidłowości działamy najszybciej jak tylko możemy - mówił w rozmowie z "Guardianem". Z kolei cytowany przez "Daily Mail" rzecznik MI6 przyznał, że to niegodziwe, iż ktoś publikuje fałszywe ogłoszenia, gdy ludzie potrzebują prawdziwej pracy.

Jak podaje "Guardian" resort pracy zapowiedział, że od teraz wszystkie profile pracodawców będą uważnie weryfikowane i sprawdzane osobiście przez wyspecjalizowanych pracowników. Dotychczas, część z nich weryfikował specjalny program.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX