A czy Wasza firma zgłosiła się do "Grasz o staż"?

Aneta Zadroga
18.12.2012 , aktualizacja: 18.12.2012 18:45
A A A
Laureci XI edycji konkursu Grasz o staż

Laureci XI edycji konkursu Grasz o staż (Fot. Jacek Łagowski / AG)

Mamy już pierwszych fundatorów, którzy przyjmą w przyszłym roku stażystów. Do końca grudnia czekamy na firmy, które chcą zaprosić najlepszych studentów i absolwentów z najlepszych uczelni w Polsce.
Do tej pory w konkursie "Grasz o staż", który organizują firma PwC oraz "Gazeta Wyborcza" zgłosiły się już: Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Bisnode Polska sp. z o.o., firma FoodCare produkująca m.in. napoje Black i Frugo, firma Cushman & Wakefield, Carrywater, Castorama Polska, DLA Piper, Grupa PZU, Grupa TUI, Imperial Tobbaco Polska SA, Infosys BPO Polska, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Skarbu Państwa, Real, Targi Lublin SA, Urząd Dozoru Technicznego, Zakłady Azotowe "Puławy".

Praktyki ufundują m.in. firmy, które zgłaszają się co roku po nowych stażystów. I tak np. Cushman & Wakefield bierze udział w konkursie od 2005 r. - Przez te lata osiągnęliśmy kilka celów: edukacyjny, czyli popularyzowanie wiedzy z dziedziny nieruchomości komercyjnych, promocyjny, czyli budowanie wizerunku firmy jako atrakcyjnego pracodawcy oraz rekrutacyjny, czyli docieramy do studentów i absolwentów najbardziej zainteresowanych karierą zawodową w branży nieruchomości - mówi Dorota Skowrońska, dyrektor działu personalnego Cushman & Wakefield. - Udział w konkursie traktujemy niezwykle poważnie. Każdego roku starannie przygotowujemy dla studentów minimum dwa zadania "szyte na miarę" - dodaje Skowrońska.

I opowiada, że podczas praktyk studenci mają opiekę mentora, którym przeważnie jest starszy konsultant lub menedżer. Na koniec praktyki każdy laureat ma indywidualną sesję oceniającą jego pracę, a informację zwrotną otrzymuje na piśmie. - Z radością obserwujemy, że każdego roku poziom prac jest coraz wyższy, a sami laureaci są bardzo zmotywowani. Najlepsi dostają propozycję dalszej współpracy z naszą firmą w postaci rocznego stażu lub pierwszej pracy po studiach - tłumaczy Skowrońska.

Jedną z tych najlepszych stażystek jest Karolina Cieplińska - laureatka 17. edycji konkursu "Grasz o staż". Wygrała praktyki w dziale powierzchni przemysłowo-handlowych, a po miesiącu dostała propozycję kontynuowania stażu w dziale doradztwa i wycen. Karolina jest bardzo zadowolona ze stażu i przekonana, że nie tylko ona zyskała odbywając praktyki, ale fundatorzy również odnoszą korzyści dzięki konkursowi. - Dzięki promocji w mediach, na targach pracy i uczelniach firma buduje oraz wzmacnia swoją pozycję na rynku pracy, pozyskując młodych, ambitnych i zmotywowanych studentów oraz absolwentów - mówi Karolina.

Praktykantów chwali Izabela Mucha, dyrektor działu doradztwa i wycen Cushman & Wakefield. - Jako opiekun praktyk już po raz trzeci mam do czynienia z laureatami konkursu i muszę przyznać, że praca z nimi to prawdziwa przyjemność - mówi.

Co roku zgłaszają się do nas również firmy, które chcą przyjąć stażystów pierwszy raz. Wraz z 18. edycją "Grasz o staż" przygodę z konkursem rozpocznie firma FoodCare, produkująca m.in. napoje Black i Frugo. - Programy takie jak "Grasz o staż" to przede wszystkim ogromna szansa dla młodych ludzi. Staż to możliwość sprawdzenia siebie na placu boju - mówi Paulina Włodarska-Grodzińska, dyrektor marketingu FoodCare.

Jej zdaniem programy stażowe pozwalają w praktyce sprawdzić, jak wygląda praca w danym obszarze, czy ktoś czuje się dobrze w danej strukturze lub organizacji, czy odpowiada mu zakres obowiązków. - Często jest tak, że wymarzony zawód w praktyce jest zupełnie zwyczajny, a ten, o którym niekoniecznie myśleliśmy w kategoriach "swojej zawodowej przyszłości" - podczas programu stażowego okazuje się być "strzałem w dziesiątkę" - mówi Włodarska-Grodzińska. - Sama brałam udział w programach stażowych, a doświadczenie zawodowe zdobywałam, przechodząc przez wszystkie szczeble kariery w dziale marketingu FoodCare. Z perspektywy pracodawcy - niezależnie od doświadczenia czy ukończonego kierunku studiów, staże w CV to sygnał, że przychodzi do nas ciekawy świata, ambitny młody człowiek, który dostrzega wartość w zdobywaniu kolejnych doświadczeń - dodaje.

Uwaga! Czekamy na firmy do 31 grudnia

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX