Pracownicy podpalili dom swojego szefa

bsn, PAP
27.12.2012 , aktualizacja: 27.12.2012 11:12
A A A
Kolejny pożar łąk w pobliżu osiedla Projektant

Kolejny pożar łąk w pobliżu osiedla Projektant (Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta)

Właściciel plantacji herbaty i jego żona zginęli w pożarze swojego domu, który został podpalony przez pracowników plantacji - podała w czwartek BBC. Do tragedii doszło w indyjskim stanie Asam - pracownicy plantacji od dwóch tygodni byli w sporze z zarządem plantacji.
Według miejscowej policji rozwścieczony kilkusetosobowy tłum w środę wieczorem podpalił bungalow właściciela plantacji herbaty Kunapathar. Stało się to po tym, gdy zarząd nakazał części pracowników opuszczenie wynajmowanych im domów. Wcześniej protestujący spalili dwa samochody.

Ze zgliszczy domu wydobyto ciała właściciela plantacji i jego żony; zatrzymano trzy osoby. Nie podano na jakim tle doszło do konfliktu między pracownikami a zarządem plantacji.

Dwa lata temu do podobnych zajść doszło na innej plantacji herbaty należącej do tej samej osoby. Właściciel miał tam strzelać do pracowników demonstrujących z powodu rzekomego ataku na miejscową kobietę.

W ostatnich latach w stanie Asam doszło do kilku ataków na plantatorów. Z ok. 800 plantacji na tym obszarze pochodzi ponad połowa indyjskiej herbaty.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX