Google najlepszym miejscem do pracy

bsn
18.01.2013 , aktualizacja: 18.01.2013 17:44
A A A
Magazyn Fortune sprawdził, która firma jest najlepszym miejscem do pracy. Zebrał w tym celu opinie od ponad 250 tys. pracowników najróżniejszych korporacji w Stanach Zjednoczonych. Najwyżej w zestawieniu uplasował się Google.
Badanie, które przeprowadził magazyn jest największym w USA zestawieniem opinii pracowników o firmie. Głównym wyznacznikiem jakości firmy wcale nie była wysokość wynagrodzeń. Analitycy pytali pracowników, jakie benefity pozapłacowe oferuje im firma, czy wspiera rodziców wychowujących dzieci, jakie ma podejście do kwestii work-life balance. To największe badanie opinii pracowników w USA. Magazyn stworzył w ten sposób listę 100 najlepszych miejsc do pracy. Na jej szczycie, już drugi raz z rzędu, uplasował się informatyczny gigant Google. W pierwszej piątce znalazły się: firma informatyczna SAS, sieć szpitali CHG, firma doradcza Boston Consulting Group, oraz sieć sklepów spożywczych Wegmans Food Market.

Zwycięski Google został bardzo wysoko oceniony m.in. za wygody, które oferuje pracownikom główna siedziba. Zespół budynków wchodzący w skład siedziby firmy, zwany "googleplex", jest niemal jak kampus uniwersytecki - przyznał Andy Serwer z "Fortune", w studiu telewizji CBS. Przypomniał, że pracownicy mają do dyspozycji m.in. elektryczne samochody, ułatwienia dla zwierząt, firma daje im też darmowe jedzenie. Do tego Google niedawno otworzył ogromne centrum sportowe. Znajdują się w nim m.in. siłownie, boiska do koszykówki i hokeja na wrotkach, czy sale odnowy biologicznej. Jak podkreślił Serwer, firmie udało się zbudować bardzo przyjazne środowisko pracy, dzięki temu o pracę w niej starają się najbardziej utalentowani, najlepsi pracownicy. Dodał jednak, że o posadę w Google jest niezwykle trudno.

Pośród najlepiej ocenianych benefitów, respondenci wymieniali m.in. dopłaty do wakacji, prywatną opiekę zdrowotną, równowagę między życiem prywatnym a pracą i oczywiście wynagrodzenie.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX