Telekom Deutschland likwiduje co dziesiąte miejsce pracy

red. odp. Małgorzata Matzke, Deutsche Welle - Redakcja Polska
18.01.2013 , aktualizacja: 18.01.2013 18:06
A A A
Niemcy

Niemcy

Ponieważ Telekom Deutschland chce oszczędzać, postanowił dobrać się do administracji. Z doniesień prasowych wynika, że chce zlikwidować 1200 stanowisk pracy. Podobno ma się obyć bez wypowiedzeń.
Wychodząca w Düsseldorfie gazeta ekonomiczna "Handelsblatt" podaje, powołując się na kręgi zbliżone do koncernu, że w ramach większej przebudowy niemieckiego Telekomu zamierza się zlikwidować ok. 1200 stanowisk pracy. Podobno sprawa ma być sfinalizowana do 30 czerwca 2013 roku. Dzięki temu pociągnięciu koncern obiecuje sobie zaoszczędzić około stu milionów euro rocznie.

Wzmocnienie działań operatywnych

Telekom myśli o wzmocnienia zadań operatywnych i transformacji swych profili. W tym celu chce zatrudnić więcej specjalistów do rozbudowy sieci szerokopasmowych, mobilnego internetu i przestawienia sieci Telekomu na technologię IP. Koncern zaznacza, że jego zamiarem w pierwszym rzędzie jest przebudowa, a nie redukcja. Pracownicy Telekom Deutschland albo zostaną przeniesieni do innych działów albo zaproponuje im się odprawy lub przejście na wcześniejsze emerytury. Równolegle do programu przebudowy realizuje się projekt o nazwie "Shape Headquarters", zgodnie z którym kierownictwo koncernu chce do 2015 roku zredukować w bońskiej centrali Telekomu prawie 40 procent z obecnych 3200 pełnych etatów. Odpowiada to blisko 1300 stanowiskom pracy.

"Die Zeit": Polska nie pomoże Brytyjczykom w demontażu Unii - Tygodnik "Die Zeit" zajmuje się w artykule zatytułowanym "Poszukiwanie przyjaciół" polityką europejską Wielkiej Brytanii i jej aktualną pozycją w UE.

IW: W Niemczech pracuje 72 procent kobiet - Według Instytutu Gospodarki (IW), w RFN trzy spośród czterech kobiet pracuje zawodowo - tak dużo jak nigdy przedtem. A głównej przyczyny niższych zarobków kobiet IW dopatruje się w dłuższych urlopach wychowawczych.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX