Zapraszają na praktyki

aza
04.02.2013 , aktualizacja: 04.02.2013 15:30
A A A
Kogo szukają? Dlaczego zdecydowali się na udział w konkursie? Co można zyskać u nich na stażu? Zapytaliśmy fundatorów praktyk
Wiesław Włodarski, prezes firmy FoodCare

Jesteśmy w konkursie pierwszy raz w tym roku i fundujemy trzy staże. Przez niemal 30 lat obecności na rynku zbudowaliśmy silną pozycję, stając się jednym z największych producentów spożywczych w Polsce. W ubiegłym roku nasze przychody sięgnęły 640 mln zł, co stanowi wzrost aż o 39 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Często podejmujemy odważne decyzje, które okazują się strzałami w dziesiątkę. Nasze marki sukcesywnie są liderami w swoich kategoriach. Wystarczy wspomnieć reaktywowane przez nas Frugo, które jest obecnie numerem jeden wśród napojów w szklanych butelkach.

Dziś zatrudniamy 1,2 tys. osób, będąc jednym z największych pracodawców w regionie. Każde kolejne wprowadzane przez nas marki pozwalają nam na rozwój firmy, inwestycje, rozbudowywanie zespołów. To wszystko ogromnie cieszy.

Dlatego czekamy na stażystów z tegorocznej edycji "Grasz o staż", będą mieli okazję pracować w pełnej wyzwań, dynamicznej firmie.

W tym roku planujemy ciekawe i angażujące akcje marketingowe, na razie jednak nie chciałbym zdradzać szczegółów.

Artur Miernik, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem, PKO Bank Polski

W tym roku poszukujemy osób do naszych zespołów innowacyjności, ryzyka, bankowości inwestycyjnej, rozwoju bankowości elektronicznej, IT. Preferujemy studentów i absolwentów z takich kierunków jak: bankowość, finanse, ekonomia, marketing, prawo, zarządzanie, informatyka. Stawiamy na osoby, które umieją pracować w zespole, kreatywne, zaangażowane i podzielające nasze wartości: wiarygodność, przedsiębiorczość oraz ciągłe doskonalenie.

Instytucja taka jak PKO Bank Polski daje ogromne możliwości rozwoju chociażby ze względu na zakres i skalę prowadzonej działalności bankowej, niespotykanej w żadnym innym banku w Polsce. Dla uczestników programu "Grasz o staż" planujemy ciekawe szkolenia i warsztaty doskonalące komunikację i pracę zespołową oraz inspirujące do twórczego myślenia i rozwiązywania problemów. Najlepsi studenci i absolwenci po praktykach i stażach mogą starać się u nas o zatrudnienie. Stawiamy też na atmosferę pracy, integrację zespołów, wspieranie pasji naszych pracowników. W tym celu stworzyliśmy nawet specjalny program "PKO po godzinach".

Aleksandra Szymczyk, dyrektor Centrum Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Poczta Polska SA

W ubiegłym roku Poczta Polska po raz pierwszy uczestniczyła w projekcie "Grasz o staż". Zaprosiliśmy siedmiu zdolnych studentów, którzy realizowali samodzielne projekty. Jesteśmy na etapie intensywnych zmian we wszystkich obszarach funkcjonowania. Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju oraz budujemy konkurencyjną i rentowną Grupę Kapitałową pocztowo-finansowo-logistyczną. Szukamy osób, które myślą nieszablonowo i chcą przekonać się, jak wygląda praca u nas. Warto osobiście uczestniczyć w procesie zmian największego pracodawcy w Polsce. Można u nas naprawdę wiele się nauczyć.

W tegorocznej edycji konkursu przygotowaliśmy 17 miejsc stażowych w całej Polsce. Zapraszamy na praktyki w Biurze Promocji i Marketingu, Biurze Public Relations, Biurze Zarządzania Procesowego, Biurze Rachunkowości Zarządczej i Płynności Finansowej, Centrum Rachunkowości, Centrum Usług Koncesjonowanych oraz w Centrum Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Anna Dębicka-Rasiak, dyrektor personalny Imperial Tobacco Polska SA

Z zainteresowaniem obserwowaliśmy poprzednie edycje i rosnący prestiż konkursu "Grasz o staż". Dlatego w tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wziąć w nim udział i ufundować praktyki. Bardzo ważnym elementem naszej polityki personalnej jest m.in. budowanie wizerunku Imperial Tobacco Polska jako pracodawcy odpowiedzialnego, troszczącego się o dobro i rozwój swoich pracowników, otwartego na najzdolniejszych i ambitnych studentów i kandydatów, zainteresowanych podjęciem u nas stażu lub stałej pracy.

Naszym pracownikom oferujemy wiele interesujących i różnorodnych programów rozwojowych i edukacyjnych, studentom natomiast proponujemy wachlarz licznych programów stażowych i stypendialnych. Dzięki najwyższym standardom naszej polityki personalnej już kolejny rok jesteśmy uznani za jednego z Top Employers Polska - najlepszych pracodawców w kraju. Jesteśmy też laureatem innych wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in. nominacji do tytułu Firmy Dobrze Widzianej, Medalu Europejskiego za programy stażowe i stypendialne oraz niedawno przyznanego tytułu jednego z Najbardziej pożądanych pracodawców 2012 w opinii specjalistów i menedżerów w 3. edycji tego konkursu.

Na staż u nas zapraszamy osoby gotowe przekraczać schematy, otwarte w myśleniu i komunikacji, szukające rozwiązań zamiast wynajdywania usprawiedliwień. Po prostu takie, którym "chce się chcieć" i które łatwo się nie poddają. Takie są nasze wartości i środowisko pracy - można się bardzo wiele nauczyć, zwłaszcza że mamy w naszym gronie wielu świetnych specjalistów.

Błażej Miernik, HR menedżer, Lidl Polska

Konkurs "Grasz o staż" jest świetną inicjatywą, umożliwiającą nawiązanie kontaktu między wiodącymi pracodawcami w kraju oraz wybitnymi studentami i absolwentami. W tym roku zaprosimy więc do siebie 10 stażystów. Młodzi ludzie, w ramach organizowanych przez Lidl Polska staży, mają szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego oraz wymianę doświadczeń i poglądów z ekspertami. Dla nas współpraca ze studentami i absolwentami stanowi inspirację, a ich zaangażowanie i energia są bezcennym wkładem dla firmy.

Małgorzata Ledwoń, menedżer danych, Thomson Reuters

Jedną z podstawowych zasad w naszej firmie jest promowanie talentów, a konkurs "Grasz o staż" pomaga znaleźć je na bardzo wczesnym etapie definiowania ścieżki kariery. Konkurs zmobilizował nas do ciągłego udoskonalania programu praktyk. Możemy je teraz śmiało określić "praktykami z prawdziwego zdarzenia", bo ich uczestnik na każdym etapie jest w stanie rzeczywiście doświadczyć, na czym polega praca w Thomson Reuters i jak działa cała organizacja. Nasza ubiegłoroczna praktykantka okazała się osobą odpowiednio wyselekcjonowaną na wybrane stanowisko, oraz od samego początku bardzo zaangażowaną w pracę działu.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX